ЦСКА и Левски не се победиха в снежното „Вечно дерби“

Левски и ЦСКА завършиха при 0:0 в среща от 22-ия кръг на Efbet лига, записвайки 44-о равенство в 156-ото дерби за първенство между двата гранда.

В първите няколко минути играта на два пъти бе спирана заради подмяна на топката, която първо се оказа мека, а след това трябваше да бъде дадена оранжева на двата отбора заради заснежения терен.

Левски беше по-активният отбор в първите десет минути, в които Хосе Кордоба стреля опасно, а след това Кордоба и Уелтън разиграха опасно по крилото.

Малко преди да изтече четвърт час от началото, играта беше спряна за няколко минути за почистване на терена.

След прекъсването ЦСКА заигра по-добре и сътвори две опасни атаки. При първата Турицов опита удар отблизо, а ситуацията беше прегледана с ВАР заради съмнения за дузпа. Минути след това Карло Мухар стреля от дистанция.

В следващите минути играта се накъса заради лошите условия, а голови ситуации липсваха.

Левски опита да застраши вратата на ЦСКА в 38-ата минута, но ударът премина над вратата. Минута по-късно „червените“ притесниха „синята“ отбрана с центриране от фаул, но също без резултат.

На полувремето фенове на ЦСКА нахлуха на пистата на „Васил Левски“, но не се стигна до още проблеми.

Минути след подновяването на играта Георги Йомов пропусна най-чистата възможност в мача, след като се откъсна по лявото крило, но стреля покрай гредата.

Левски остана с човек по-малко в 54-ата минута заради втори жълт картон на Цунами за фаул срещу Турицов.

ЦСКА натисна съперника в следващите минути, но така и не стигаше до чиста възможност за гол. Вместо това Левски стигна до най-доброто си положение в 69-ата минута, когато Сундберг стреля с глава, но Бусато изби топката.

Четвърт час преди края двата тима си размениха по една възможност за гол, но Билал Бари и Яник Вилдсхут не се възползваха.

Не го направи и Георги Йомов в 83-ата минута, в което не засече добре топката и пропиля поредната добра възможност в двубоя за ЦСКА.

В самия край на мача и двата тима останаха с по 10 души заради директен червен картон на Брадли Мазику за грубо влизане отзад.

ЦСКА е на втора позиция с 48 точки на три зад Лудогорец, който е с мач по-малко. Левски пък е на пето място с 33.