ЦСКА е на 1/2-финал за Купата след успех над Локо (Пловдив)

ЦСКА се класира за 1/2-финалите в турнира за купата на България след победа с 2:0 срещу Локомотив (Пловдив). „Армейците“ бяха по-добрият отбор на терена и не оставиха съмнение в превъзходството си над съперника. Попаденията отбелязаха Жорди Кайседо (33′) и Георги Йомов (41′) през първото полувреме.

Въпреки всичко гостите бяха тези, които можеха да поведат още в първата минута след светкавична контраатака, която изведе Боруков сам срещу Бусато. Вратарят на ЦСКА обаче излезе решително и успя да избие удара на нападателя.

„Армейците“ изравниха играта и се настаниха трайно в половината на пловдивчани. Кери пробва да пусне към Кайседо, но еквадорецът се размина с топката. Малко по-късно пък Мазику стреля по диагонала, но вратарят Рейдър спаси.

В 26-ата минута Кайседо бе съборен в наказателното поле, но реферът остана безмълвен и отсъди само корнер в полза на „червените“.

В 33-ата минута обаче голмайсторът на ЦСКА бе безпощаден – Турицов пусна към Кайседо по десния фланг, южноамериканецът напредна със съперник на гърба, влезе в наказателното поле и с мощен шут матира Рейдър за 1:0.

Домакините продължиха с натиска и малко преди края на първото полувреме Йомов удвои преднината на „армейците“, след като стреля към вратата, топката рикошира в крака на защитник на „смърфовете“ и влетя в мрежата за 2:0.

След почивката ЦСКА отново продължи да бъде по-активния отбор. В игра се появи Яник Вилдсхут на мястото на Греъм Кери и веднага раздвижи играта по левия фланг. Нидерландецът на два пъти се подигра с противника, но пасовете му не успяха да намерят съотборник пред вратата.

Гостите от Пловдив също опитаха да върнат едно попадение, но блестящ Густаво Бусато отчая „железничарите“ на три пъти.

Следващият мач на ЦСКА е в неделя, когато тимът на Стойчо Младенов се изправя срещу Левски. Вечното дерби е от 14 ч. на стадион „Васил Левски“.