Левски се справи с ЦСКА 1948 на стадиона в Бистрица

„Левски“ победи с 2:0 „ЦСКА 1948“ в мач от 21-ия кръг на Първа Лига. „Сините“ поведоха в резултата с гол на Димитър Костадинов, който се разписа с глава в 23-ата минута след центриране на Патрик-Габриел Галчев. След час игра Уелтън завърши контратака на „сините“ с гол от границата на наказателното поле.

Мачът в Бистрица започна на високи обороти. Още в 4-ата минута Марин Петков прати топката във вратата на Иван Караджов с удар от границата на наказателното поле. Съдията Васимир Ел-Хатиб обаче посочи, че при шута на юношата на „Левски“ негов съотборник е бил в засада и е повлиял пряко на играта, заради което и попадението не бе зачетено.

След 13 минути игра домакините стигнаха до възможност за гол. След пробив на Галин Иванов отляво, топката стигна до Георги Русев. Той успя да се измъкне от Николай Михайлов и опита да прати топката в мрежата, но Сонко Сундберг изби преди голлинията.

В 23-ата минута Марин Петков подаде към Патрик-Габриел Галчев. Бранителят центрира отдясно  и Димитър Костадинов с глава прати топката във вратата на Караджов.

В 28-ата минута домакините спечелиха пряк свободен удар на двайсетина метра от вратата. Ударът на Алекс Колев обаче срещна тялото на Венцислав Василев и не се стигна до опасност за „сините“.

Десет минути преди края на редовното време на първата част Уелтън проби от лявото крило към центъра и стреля с десния крак в близкия ъгъл на Караджов, но стражът улови топката без проблем.

В 41-ата минута след центриране, Васил Шопов с глава свали топката към Галин Иванов. Той стреля от въздуха, но Михайлов плонжира и изби.

Малко по-късно и Лазар Марин стреля от около 20 метра, но топката мина над вратата.

В 49-ата минута Русев стреля добре от пряк свободен удар от далечна дистанция и се наложи Михайлов да избива в корнер. Три минути по-късно Филип Кръстев напредна прекрасно през центъра. Последва удар от границата на наказателното поле, но ударът му бе избит от защитник на „ЦСКА 1948“.

След това Марин Петков опита удар с левия крак от около 15 метра. Караджов не успя да улови веднага, но близо до него нямаше футболист на „Левски“ и стражът хвана топката.

В 59-ата минута при една атака на домакините, Марио Топузов се измъкна отдясно в наказателното поле. Ударът му с левия крак обаче мина над вратата.

При ответната атака „Левски“ стигна до втори гол. След грешка при разиграването на „червените“ топката стигна до Филип Кръстев, който пададе към Уелтън. Бразилецът проби към противниковото наказателно поле.

Срещу него беше Симеон Петров, но бразилецът с финт успя да си освободи място да изстрел и с удар с десния крак от границата на наказателното поле остави безпомощен Иван Караджов, удвоявайки резултата.

До края двата тима си размениха няколко положения, но до нов гол така и не се стигна.

ЦСКА 1948 – Левски 0:2
0:1 Димитър Костадинов (23′)
0:2 Велтон (60′)