ЦСКА разсипа Ботев (Враца) на „Армията“

ЦСКА разгроми Ботев (Враца) с 4:0 в двубой от 21-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“ пред празни трибуни. Попаденията реализираха Маурисио Гарсес (26′), Жорди Кайседо (34′) и Юрген Матай (45′) през първото полувреме, а в 75-ата минута Георги Йомов оформи крайния резултат.

Преди срещата Юрген Матай, Георги Йомов, Жорди Кайседо и Стойчо Младенов получиха наградите си след церемонията за Футболист на годината.

„Армейците“ започнаха активно, но рядко стигаха до чиста голова възможност. Мухар пробва мерника си от пряк свободен удар, но прати топката високо над вратата.

В 25-ата минута обаче новото попълнение Маурисио Гарсес направи 1:0 с дебютния си гол за ЦСКА. Бразилецът, който за пръв път започна като титуляр след трансфера си в Борисовата градина, бе изведен сам срещу вратаря Костов, преодоля го и на празна врата откри.

Натискът на „червените“ продължи и девет минути по-късно Жорди Кайседо удвои преднината на тима си с изключително красив гол. Еквадорският национал получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се и с премерен удар прати топката в горния десен ъгъл – 2:0 за ЦСКА.

В самия край на първото полувреме преднината на „армейците“ стана класическа – Жеферсон центрира от ъглов удар и прати топката на главата на Юрген Матай, който засече за 3:0.

След почивката в игра се появиха Яник Вилдсхут, Калоян Кръстев и Георги Йомов. Именно последният се разписа малко след като влезе на терена. В 75-ата минута Йомов направи 4:0 след красив финт срещу съперник и удар по тревата в далечния ъгъл.

До края на срещата „армейците“ можеха да направят победата си още по-изразителна, но Яник Вилдсхут не съумя да се разпише от изгодна позиция. По този начин ЦСКА записа напълно заслужена победа над Ботев (Враца) с категоричното 4:0.

Във вторник (2 март) отборът ни посреща Локомотив (Пловдив) в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България. Двубоят ще се играе на стадион „Българска армия“ и е с начален час 17:30 часа.