Левски сломи Локо (Пд) в истински празник на „Герена“

Левски победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в двубой от 20-ия кръг на Efbet лига, първи официален за двата отбора за 2022 година. Мачът на „Герена“ започна с минута мълчание в почит на Апостола на свободата и патрон на „синия“ клуб Васил Левски, а близо 15 хиляди го изгледаха на живо от трибуните.

Срещата започна равностойно, а първият точен удар дойде в 15-ата минута, дело на Хосе Кордоба. Само няколко минути по-късно Локомотив (Пловдив) остана с човек по-малко за фаул на Мартин Паскалев на границата на наказателното поле. При последвалия фаул Левски поведе с гол на Андриан Краев (1:0).

След точно половин час игра Локомотив стигна до изравнителен гол, а резервата Милош Петрович вкара за 1:1 с глава.

Две минути след шока феновете на „Герена“ станаха на крака, за да аплодират младата звезда на „сините“ Филип Кръстев, разписал се с бомбен удар на метър от границата на наказателното поле за 2:1. Минута по-рано Билал Бари удари гредата на вратата на гостите.

На полувремето Станимир Стоилов извади от игра започналия като титуляр 17-годишен Асен Митков, а минути след подновяването на играта, мачът беше спрян заради димки от трибуните.

В 54-ата минута мачът продължи, а десет минути по-късно, Локомотив можеше да изравни, но Карагерен стреля на сантиметри страни.

В следващите минути имаше положения и пред двете врати, но не и такива, които да завършат с опасен удар. Десет минути преди края на срещата навръх 30-ия си рожден ден в игра за Левски се появи лекувалият контузия в последните няколко месеца Георги Миланов.

Минути преди края на редовното време Димитър Костадинов удари гредата на Локомотив (Пловдив) след силен удар и рикошет. Това беше всичко по-интересно от двубоя, продължил осем минути повече заради прекъсването в началото на втората част.

Победата позволи на Левски да се затвърди на шестата позиция с 29 точки, колкото има и петият Славия, но „белите“ са с мач по-малко. Локо (Пловдив) остана осми с 25 точки след 20 мача.