ЦСКА разнебити казахстанци, вкара им цели пет гола

ЦСКА разгроми казахстанския Шахтьор (Караганда) с 5:1 в предпоследната си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Турция. Днес от 16:30 часа е последната проверка на „армейците“ срещу македонския Академия Пандев.

Мачът не започна добре за тима на Стойчо Младенов. Казахстанците откриха резултата още в петата минута, когато Николай Ковтадюк беше точен с глава след центриране на Ромди Муртазаев.

ЦСКА обаче организира истинско голово торнадо до края на първото полувреме. Първо Амос Юга изравни в 13-ата минута, когато се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Шахтьор след центриране на Греъм Кери. Девет минути по-късно Георги Йомов даде аванс на „армейците“, след като вкара изключително атрактивен гол директно от корнер.

В 32-ата минута Йомов покачи на 3:1. Българският национал наказа грешка на защитата и хладнокръвно прати топката във вратата на Игор Цуприков. В самия край на първото полувреме Амос Юга също се разписа за втори път. И този път попадението му падна след центриране на Кери.

Четвърт час след началото на второто полувреме ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Иван Турицов беше съборен в наказателното поле на казахстанския тим и сам отбеляза от бялата точка. Шахтьор (Караганда) успя единствено да стигне до удар в гредата на Токтар Жангилишбай малко преди края.

Така ЦСКА продължава без загуба по време на лагера си в Турция. Преди това „червените“ изиграха направиха равенство със Стал Миелец (1:1) и победиха Динамо (Москва) с 3:1. На 26 януари тимът на Стойчо Младенов проведе двустранна игра, след като проверката с австрийския Хартберг пропадна заради лошото време в Турция. С мача срещу Академия Пандев по-късно днес приключва подготовката на отбора на турска територия.

След завръщането си в България и преди началото на пролетния дял от шампионата, „армейците“ ще проведат още две проверки – срещу втородивизионния Литекс и срещу елитния Царско село. Първият официален мач на ЦСКА за пролетта е на 13 февруари, когато ще се изиграе отложения двубой от 5 кръг на efbet Лигата срещу Локомотив (София). Седмица по-късно „червените“ гостуват на Славия в среща от 20 кръг.