Жалко! Гришо отпадна безславно във втория кръг на Australian Open

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на Australian Open след загуба с 1:3 сета от французина Беноа Пер (4:6, 4:6, 7:6(4), 6:7(2). Мачът продължи 3 часа и 22 минути.

Българинът и 56-ият в света изиграха оспорван двубoй, като в третия и четвъртия сет се стигна до тайбрек. Първият бе спечелен от Григор и така той намали изоставането на 1:2 сета, след което обаче французинът измъкна успеха със 7:2 точки във втория тайбрек, а с това и срещата.

В третия кръг Пер ще се изправи срещу Стефанос Циципас, който елиминира Себастиан Баеж след 7:6(1), 6:7(5), 6:3, 6:4.

Припомняме, че на старта в Мелбърн Григор (1/4-финалист от миналата година) победи младия чех Иржи Лехечка (6:4, 4:6, 6:3, 7:5), а Пер надви в пет сета №79 в световната ранглиста Тиаго Монтейро (6:4, 3:6, 7:5, 2:6, 7:5).