Страхотен Гришо е на 1/2-финал в Мелбърн след нов обрат

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от сериите АТП 250 в Мелбърн, след като победи нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6-7(5), 6-0, 7-5. В първия си мач в надпреварата, която е подгряваща за Откритото първенство на Австралия, Димитров навакса сет изоставане, за да надвие аржентинеца Факундо Банис след близо три часа игра, а днес българският тенисист отново стигна до труден успех след маратонски двубой.

В първия сет на Род Лейвър Арина двамата си размениха по един пробив, преди да влязат в тайбрек, който бе равностоен, но при резултат 5-5 Ван де Зандсхулп спечели две поредни точки и поведе в резултата. Григор отговори подобаващо във втората част, в която не даде нито един гейм на съперника си. В решаващия трети сет нидерландецът проби и дръпна с 5-2, като при 5-3 имаше два поредни мачбола на собствен сервис, но Димитров показа характер и класа, за да спечели две дълги разигравания (12 и 14 удара) и да върне пробива, след което при 5-5 надделя в маратонски гейм, минал през 9 равенства, преди да затвори мача на собствен сервис след два часа и 45 минути игра.

За място на финала утре Димитров ще се изправи срещу квалификанта от САЩ Максим Креси, който надви испанеца Хауме Мунар със 7-6(3), 6-4. Това ще бъде първи двубой между Гришо и 112-ия в света Креси.