Интригата е жива! ЦСКА попари Лудогорец и отново мечтае

ЦСКА победи Лудогорец с 1:0 в голямото дерби на „Армията“. Единствения гол в последния мач от първенството за 2021 година отбеляза Юрген Матей в 77-ата минута.

В последната минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Карло Мухар. Така „червените“ намалиха разликата само на три точки в класирането.

Стойчо Младенов направи четири промени в сравнение с мача с Арда в Кърджали. При гостите промените са пет в стартовия състав.

„Червените“ започнаха доста по-активно и след първия половин час владението на топката беше 62 на 38% в тяхна полза. Домакините натискат по фланговете и най-вече отляво, където особено активен е Яник Вилдсхут. Именно нидерландецът удари греда в 14-ата минута. Вдясно силно се представи и Георги Йомов. В 35-ата минута точно той  стреля от малък ъгъл по диагонала, но вратарят на Лудогорец Серджио Падт изби в корнер. Макар и на необичаен пост вляво на защитата, Тибо Вион също действаше активно през първите 45 минути.

Впоследствие играта се изнерви и в рамките на няколко минути съдията Валентин Железов започна да раздава картони – по два и за двата отбора.

В заключителните минути на първата част Лудогорец можеше да изненада домакините, но вратарят Бусато хладнокръвно излезе изби топката на изскочилия срещу него испанец Марин.

Второто полувреме стартира с по-добра игра на разградчани, които първо изкараха жълт картон на Матей, а после след удар на Марин топката  профуча на метър над гредата.

След като мачът беше прекъснат за по-малко от десетина минути заради димки и заря, „червените“ отново натиснаха. При една от атаките им Вилдсхут пропиля добра възможност да подаде.