Драма в Кърджали: Кайседо спаси ЦСКА срещу Арда в края

ЦСКА и Арда завършиха наравно 2:2 в отложен мач от втория кръг на Първа лига, игран на стадион „Арена Арда“ в Кърджали. С два гола за „червените“ блесна Жорди Кайседо, който се разписа по идентичен начин в добавеното време на двете полувремена.

ЦСКА се настани в половината на домакините от самото начало и нареди няколко опасни положения още в първите минути. Още преди да е изтекла петата минута от началото на срещата „армейците“ можеха вече да водят в резултата – Мухар изведе Кайседо с прекрасен пас, еквадорецът овладя топката и стреля от движение от над 20 метра, топката прехвърли вратаря на Арда Караджов, но рикошира в напречната греда.

Домакините също погледнаха към вратата на ЦСКА, но защитата пред Димитър Евтимов успешно се справяше с опасностите.

В 13-ата минута Баи, Мазику и Жеферсон комбинираха отлично по лявото крило, Брадли пусна към нахлуващия Йоан, но топката мина над вратата на домакините. Шест по-късно отново Мазику центрира отдясно, Баи засече с глава, но не успя да застраши Караджов.

В 25-ата минута Йомов опита удар от близка дистанция, но отново Караджов бе на мястото си и улови сигурно. Пет по-късно Спас Делев се откъсна зад защитата на ЦСКА и падна в наказателното поле след съприкосновение с Юрген Матай. Първоначално бе отсъдена засада, но впоследствие след консултация с ВАР реферът Ивайло Стоянов изненадващо посочи точката за изпълнение на дузпа. От бялата точка бившият футболист на „армейците“ Тонислав Йорданов бе точен и откри резултата.

Неочакваното попадение изненада „червените“ и те трудно стигаха до чисти положения пред вратата на Арда. В продължението на първата част обаче Чатакович центрира отлично от фаул в наказателното поле, където Кайседо засече безпощадно с глава и отблизо направи 1:1.

Малко след началото на второто полувреме Спас Делев отново се свлече в наказателното поле на ЦСКА, опитвайки да си спечели втора дузпа, но този път положението бе подминато. В 55-ата минута обаче влезлият като резерва Иван Коконов отново даде аванс на домакините след силен удар от границата на наказателното поле – 2:1 за Арда.

Треньорът на „червените“ Стойчо Младенов пусна в игра Калоян Кръстев и Яник Вилдсхут в опит да раздвижи нападението и така ЦСКА заигра с двама нападатели.

В 63-ата минута именно нидерландецът шутира мощно, след като Кайседо му върна с гръб към вратата, но Караджов изби в корнер. Отново Вилдсхут бе в центъра на събитията в 72-ата минута, когато напредна отляво, влезе в наказателното поле и стреля на два пъти, но топката бе блокирана и не успя да стигне до вратата.

В 76-ата минута пък Мухар финтира противник в пеналта, шутира в далечния ляв ъгъл, но топката отново не попадна в целта.

В игра се появи и Бисмарк Чарлс на мястото на Йоан Баи и ЦСКА натисна в тъсене на равенство. Домакините започнаха да бавят играта, но в продължението на двубоя отново Жорди Кайседо излезе на сцената, отново засичайки с глава центриране от файл – 2:2.

Следващият мач на ЦСКА е в понеделник (20 декември), когато на стадион „Българска армия“ гостува тимът на Лудогорец в отложена среща от 3-ия кръг на Първа лига. Мачът е с начален час 16:30 ч.