ЦСКА с рутинна победа над Черно море

ЦСКА постигна рутинна победа над Черно море (Варна) с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“.

През целия двубой „армейците“ бяха по-добрият отбор на терена и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си.

Още в 11-ата минута ЦСКА можеше да поведе – Баи проби отдясно, пусна остро към дебнещия Кайседо, но вратарят на гостите Дюлгеров плонжира и улови миг преди еквадорецът да засече на празна врата. Секунди по-късно действието се пренесе отляво, където Вилдсхут бе изведен отлично сам срещу стража на варненци, опита да пусне топката край него, но спечели само корнер.

В 19-ата минута обаче резултатът най-накрая бе открит. Вилдсхут центрира отляво към далечната греда, където нахлуващият Баи стреля, вратаря Дюлгеров изби, но в тялото на съотборника си Мартин Дичев, след което топката влетя в мрежата – 1:0 за ЦСКА.

Седем минути по-късно отново нидерландецът бе в центъра на събитията, след като навлезе в наказателното поле отляво, стреля в далечния ъгъл, но в последния момент стражът на Черно море закачи топката и я изби в корнер.

Малко преди да изтече половин час пък дойде време Жорди Кайседо да изправи публиката на крака – еквадорецът бе изведен зад защитата на гостите от Варна, напредна и шутира, останал сам срещу вратаря, но топката като по чудо мина на сантиметри от целта.

В 43-ата минута обаче южноамериканецът не сгреши, засичайки с глава центриране на Баи отдясно. Първоначално голът бе отменен заради засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено и ЦСКА поведе с 2:0.

През втората част „червените“ продължиха да атакуват и да владеят инициативата. В 65-ата минута старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов пусна в игра Тибо Вион и Калоян Кръстев, които замениха Хамза Чатакович и Жорди Кайседо. В 73-ата минута Жеферсон центрира в наказателното поле на Черно море, където Карло Мухар се извиси над всички, но ударът му с глава мина над вратата. След още 3 минути Калоян Кръстев бе фаулиран в наказателното поле от Влатко Дробаров и главният арбитър Никола Попов веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Турицов, който бе готов да реализира първия си гол с червената фланелка и да направи резултата класически, но ситуацията бе разгледана от ВАР и дузпата бе отменена. До края на срещата нямаше други интересни положения пред някоя от двете врати и по този начин „армейците“ записаха напълно заслужена победа с 2:0 над Черно море (Варна).

Следващият мач на ЦСКА е в четвъртък (16 декември), когато тимът ни гостува на Арда (Кърджали) в отложен мач от 2-ия кръг на шампионата. Двубоят ще се играе на стадион „Арена Арда“ и е с начален час 16:30 часа.