ЦСКА с антирекорд в Европа

При домакинската загуба с 2:3 от Рома в Лигата на конференциите ЦСКА постави свой антирекорд в Европа. Попадението на Хамза Чатакович, с което „армейците“ намалиха на 1:3 в 75-ата минута сложи край на повече от осемчасовата голова суша на „червените“ в турнира.

Точно 515 минути изминаха от попадението, с което Греъм Кери в 10-ата минута откри резултата при поражението с 1:5 от Рома на „Олимпико“ на 16 септември. Така ЦСКА записа най-дългата голова суша в историята на участията си в евротурнирите, отбелязва „Тема Спорт“.

Предишният антирекорд беше записан година по-рано и неговият край също дойде в мач срещу „вълците“ в София (3:1 на 10 декември 2020 г.). Тогава „армейците“ трябваше да чакат 455 минути за първото си попадение в групите на Лига Европа, след като Ахмед Ахмедов се беше разписал в последната минута на плейофа срещу Базел. Тиаго Родригес прекъсна сушата с попадение в петата минута на мача с Рома.

Третата най-дълга серия без гол на ЦСКА в Европа продължава 393 минути и обхваща три сезона. Началото е поставено през 1975/76, когато Димитър Марашлиев в 89-ата минута носи успеха с 2:1 над Ювентус. Следва обаче загуба с 0:2 от „бианконерите“ в Торино. През следващия сезон „червените“ отпадат от Сент Етиен след 0:0 и 0:1.