ЦСКА се бори геройски, но загуби от Рома

ЦСКА загуби от Рома с 2:3 последния си мач от група „C“ в турнира Лига на конференциите. Тами Ейбрахам откри за гостите в 15-ата минута на двубоя, Карсдорп пусна пас към голмайстора, който от малкото наказателно поле фронтално срещу Бусато не сбърка. При попадението имаше съмнения за засада, но в турнира няма ВАР, който можеше да се намеси.

В 34-ата минута Майорал удвои преднината на „вълците“. Той получи пас от Виня и с пета се разписа. Отново Ейбрахам се разписа, за да направи 3:0 в 53-ата минута. Той овладя топката на гърди, и с топовен удар матира Бусато.

ЦСКА върна един гол в 75-ата минута чрез Чатакович. Вилдсхут се разписа в добавеното време на двубоя, за да намали разликата и да фиксира крайния резултат. На трибуните беше и бившият играч на „червените“ Димитър Бербатов.

Гостите имаха подкрепата и на около 200 фенове, които се насладиха на успеха. След победата Рома завърши на 1-ото място в групата с актив от 13 точки, а „червените“ приключиха борбата с едва 1. В другия мач от групата Зоря и Бодьо/Глимт завършиха 1:1, а това остави норвежците на второто място с 12.

Куп проблеми накараха Стойчо Младенов да заложи в началото на мача на цели 8 играчи с дефанзивни функции.

Срещата започна със сериозен натиск към вратата на ЦСКА. На няколко пъти се наложи на Бусато да избива удари на играчи на римляните. В 3-ата минута Верету изпълни пряк свободен удар, но Бусато се справи със ситуацията.

Последваха няколко корнера пред вратата на българския отбор, но отбраната на „червените“ се справяше с центриранията. Все пак в 15-ата минута атака на Рома даде резултат. Карсдорп пусна пас към Ейбрахам и той от малкото наказателно поле се разписа.

ЦСКА направи няколко интересни атаки към вратата на съперника. В 19-ата минута Кайседо се освободи от съперников бранител, но стреля слабо след пас на Баи. Шест минути по-късно Баи не съумя да създаде опасност пред вратата на Фузато. Рома отвърна с опасен удар на Майорал в 26-ата минута.

Защитата на ЦСКА се пропука в 34-ата минута. Бове проби отдясно и центрира в наказателното поле. Никой не успя да играе с топката и кълбото попадна в Матиас Виня. Той от своя страна намери Борха Майорал, който от десетина метра насочи с пета топката във вратата, а Бусато не успя да реагира по най-добрия начин и кълбото се озова във вратата за 0:2.

До края на полувремето невероятен пропуск направи Борха Майорал, който от чиста позиция стреля над вратата.

В 50-ата минута Мухар създаде напрежение пред вратата на Рома, но ударът му не намери целта. Отново Ейбрахам се разписа за Рома, за да направи 3:0 в 53-ата минута. Той овладя топката на гърди, и с топовен удар матира Бусато.

Влезлият като смяна Вилдсхут отправи опасен удар в 59-ата минута, но кълбото не поиска да влезе в мрежата. Две минути по-късно удар с глава на Кайседо затрудни вратаря на Рома, но той изчисти топката в корнер.

ЦСКА се разписа в 75-ата минута при отлична атака. Баи намери отлично в наказателното поле Чатакович, който прати неспасяемо топката в ъгъла на вратата, а резултатът стана 1:3. Българският тим се активизира и тръгна да търси втори гол. В добавеното време на мача Бухар стреля с глава от няколко метра, но не затрудни Фузато. В добавеното време на двубоя Вилдсхут се разписа и фиксира крайния резултат в двубоя. Той отправи отличен мощен удар и не остави шансове на вратаря. Това беше и първо попадение на играча от пристигането му на „Армията“.