Левски зарадва феновете си с успех над Ботев (Пд) на „Герена“

Левски победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в последното си домакинство на „Герена“ за 2020 година в среща от 18-ия кръг на Efbet лига. Така „сините“ прекъснаха серия от две поредни загуби от „канарчетата“ в шампионата.

Мачът започна с ранен гол на „сините“, дело на Гьоко Зайков, разписал се с глава за 1:0 още в шестата минута. В следващите десет Левски можеше да удвои, но Марин Петков на два пъти пропусна.

Малко преди да изтече половин час игра Билал Бари получи страхотна възможност да вкара след грешка на Янсон, но не се възползва.

Минути по-късно Ботев за първи път опита да затрудни Николай Михайлов с удар от дистанция на Тодор Неделев, но без резултат.

До края на първата част Левски беше по-активният отбор на терена, но не успя да материализира превъзходството си.

Втората част започна със страхотна възможност за Ботев, но Па Конате не се възползва от хубав извеждащ пас и стреля встрани. Пет минути по-късно и Реда Рабей опита удар от дистанция, но Николай Михайлов отново реагира блестящо.

След час игра натискът на Ботев понамаля и играчите на Левски отново взеха инициативата. Домакините тотално убиха интригата в мача с втори гол в 79-ата минута, дело на Борислав Цонев, изведен на отлично позиция от Здравко Димитров (2:0).

Победата позволи на Левски да заеме шестата позиция в класирането с 25 точки, докато Ботев остава четвърти с 29.