Голяма изненада! ЦСКА 1948 шокира Лудогорец

ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 2:0 в среща от 15-ия кръг на Efbet лига.

Срещата на стадион „Витоша“ в Бистрица не започна никак добре за гостите, които останаха с човек по-малко още в седмата минута след червен картон за Вердон.

Въпреки това разградчани опитваха да владеят повече топката и да атакуват, но не успяха да стигнат до чисти положения. След половин час Лудогорец трябваше да извърши принудителна смяна заради контузията на Бърнард Текпетей.

Минути преди края на първата част Ивайло Чочев пропусна най-чистото положение в мача, след като стреля с глава, но не уцели вратата от добра позиция.

Българският национал обаче изкупи вината си след почивката и откри резултата в 48-ата минута, насочвайки топката в мрежата след корнер (1:0).

ЦСКА 1948 пропусна да удвои в 54-ата минута, но Бастунов стреля неточно. Точно десет минути след това Галин Иванов се размина с втори гол за ЦСКА 1948, но Кахлина отрази удара му.

Втори гол във вратата на Лудогорец все пак падна и той дойде в 82-ата минута, когато Георги Русев засече топката в мрежата на метър от вратата (2:0).

Разградчани прекъснаха серия от 8 поредни победи у нас (за първенство и за Купата), докато ЦСКА 1948 взе първи успех след три поредни поражения. Лудогорец води с 4 точки пред втория ЦСКА, който е с мач по-малко преди прекия им двубой на 29 ноември. ЦСКА 1948 пък вече е в топ 10 с 14 точки.