Швейцария разби с 4:0 България и се класира директно за Мондиала

Швейцария победи България с 4:0 в последната световна квалификация за Мондиал 2022 в Група С и се класира директно за Световното първенство в Катар.

„Лъвовете“ изиграха стабилно първо поолувреме, в което не допуснаха вратата на Иван Караджов да бъде застрашена опасно. Но домакините заиграха много агресивно след почивката и откриха резултата в началото на второто полувреме чрез Ноа Окафор (48), а в 57-ата минута Рубен Варгас удвои преднината на тима си. Малко по-късно „часовникарите“ реализираха и трето попадение дело на Марио Гавранович, но то бе отменено с помощта на ВАР заради засада, а след това и гол на Седрик Итен не бе зачетен поради същата причина.

Швейцария направи резултата класически в 72-ата минута, когато Седрик Итен реализира с глава, а в добавеното време на двубоя Ремо Фрьойлер вкара четвърти гол във вратата на Иван Караджов, оформяйки крайния резултат.