Левски удари Славия в голяма драма, Бари с победен гол

Левски победи Славия с 1:0 в 147-ото издание на най-старото столично дерби в сблъсъците им за първенство. Двубоят в столичния квартал „Овча купел“ от 14-ия кръг на Ефбет лига започна с чудесна възможност за Здравко Димитров, който не успя да уцели вратата от метър-два.

В следващите минути на терена имаше повече борба, отколкото ситуации за гол, а по-опасните положения дойдоха след половин час игра. Бомбен шут на Андриан Краев от Левски беше отразен от Вуцов, а изстрел на Ерол Дост не намери вратата на Михайлов.

Здравко Димитров опита да преодолее почти цялата „бяла“ отбрана в наказателното поле, но беше спрян в края на първата част.

Минути след подновяването на играта реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Левски, но малко след това след сигнал от ВАР арбитрите, съдията промени решението си и отсъди пряк свободен удар. Георги Миланов удари греда след изпълнението му, а пет минути след това Славия остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Ерол Дост.

„Сините“ опитаха да се възползват от численото си предимство, а Андриан Краев и Билал Бари пропуснаха две страхотни ситуации да изведат тима си напред  в резултата. Десет минути преди края защитата на Славия за пореден път се пропука и Билал Бари откри резултата (1:0).

До края на мача Георги Миланов можеше да удвои преднината на „сините“, но опитът му да прехвърли Вуцов завърши с удар в гредата.

Победата е втора за „сините“ в последните три мача с „белите“ и позволи на Левски да изпревари Арда и да заеме осмата позиция в класирането със 17 точки, докато Славия остава на четвъртото място с 23.