Черно море се спаси в края от загуба срещу Царско село

Черно море направи домакинско 1:1 срещу Царско село в мач от 14 кръг на efbet Лигата. По този начин „моряците“ записаха седми пореден мач без загуба в шампионата. Последното им поражение беше на 11 септември от Лудогорец (0:2).

Гаетан Миси Мезу пропусна да даде аванс на гостите в 11-ата минута, когато неразчетена игра на вратаря Иван Дюлгеров му позволи да се озове на празна врана. Габонският национал обаче не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут.

В 52-ата минута Царско село откри резултата. Ален Стеванович беше изведен в добра позиция от Лукас Диас и с хубав диагонален удар прати топката във вратата.

В последната минута на мача Черно море получи дузпа, след като вратарят Янко Георгиев събори Евгений Сердюк в наказателното поле. Потърпевшият не сбърка при изпълнението и изравни резултата.

Минута по-късно последва масово сбиване между двата тима, което беше провокирано от конфликт между Милан Йокич и Родриго Силва. Двамата играчи получиха червени картони.

С извоюваната точка Черно море събра актив от 22 пункта и временно излезе на четвърто място в класирането. Царско село остана на последната 14-а позиция, но вече с 10 точки. На „моряците“ предстои гостуване на Ботев (Пловдив) след две седмици, а Царско село приема Славия.