Локо (Пд) се подигра жестоко с ЦСКА на „Армията“

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 3:1 като гост среща от 13-ия кръг нa Efbet лига и нанесе първа загуба на „червените“ в първенството.

Минути преди началото фенове на двата тима се сбиха, а от сектор „А“ полетяха седалки, а с една от тях в главата бе ударен администраторът на ЦСКА Стойко Сакалиев.

Първото полувреме не предложи много опасни моменти пред двамата вратари, а най-чистото положение пропиля Яник Вилдсхут от ЦСКА в 37-ата минута.

Локомотив (Пловдив) шокира „армейците“ през втората част с три гола за 17 минути, дело на Георги Минчев.

Нападателят откри резултата в 49-ата минута с глава, шест минути по-късно се възползва от грешка на Тибо Вион, а в 66-ата минута оформи хеттрика си след нов гол с глава.

До края играта се накъса и головите положения липсваха за сметка на жълтите картони. Локо (Пловдив) се бранеше организирано, а „червените“ така и не стигнаха до нищо по-опасно.

Минути преди края индивидуален проблясък на Георги Йомов позволи на Йоан Баи да намали резултата до крайното 1:3.

ЦСКА остава на втората позиция в класирането с 4 точки по-малко от лидера Лудогорец, докато Локомотив (Пловдив) е седми със 17 точки. „Червените“ и „смърфовете“ са съперници и в 1/4-финалите за Купата на България в началото на март догодина.