Лудогорец се справи лесно с Локо (ГО) и е на 1/4-финал за Купата

Лудогорец победи третодивизионния Локомотив (Горна Оряховица) с 3:1 в среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Разградчани са поредният 1/4-финалист в турнира след Локомотив (Пловдив), Левски (София), Славия, Берое и Септември.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 12-ата минута с попадение на Ихинио Марин (1:0). Минути преди края на първото полувреме Елвис Ману удвои и почти уби интригата в мача (2:0).

Гостите обаче показаха, че не са се предали и върнаха едно попадение в 59-ата минута и Георги Колев вкара с глава за 2:1. Лудогорец натисна съперника и десет минути преди края стигна до трети гол, дело на Мануел Шоу, разписал се за 3:1.

От 19:00 часа е мачът ЦСКА – Арда, след който ще бъде изтеглен жребият за следващата фаза. Срещата Левски (Крумовград) и Монтана е отложена за 17 ноември (13:30 часа).