Левски удари Локо (София), Бари най-после се отпуши

Локомотив (София) допусна обрат и загуби от Левски с 1:2 на Националния стадион „Васил Левски“ в столичното дерби от 11-ия кръг на efbet Лига. Станимир Стоилов записа първи шампионатен успех след завръщането си начело на „сините“. Октавио (2) откри, но Здравко Димитров (37) изравни, а Билал Бари (57) донесе пълния обрат с първия си гол в официален мач за клуба. Вратарят Николай Михайлов спаси дузпа, изпълнена от Пламен Крачунов в 71-ата минута.

Символичните домакини шокираха „сините“ още във 2-ата минута, когато Александър Александров уцели напречната греда, а Октавио при добавката реализира за 1:0. Три минути след това Александров пробва изстрел от дистанция, а Николай Михайлов показа рефлекс и изби. Лека полека „сините“ се настаниха в половината на Локомотив, но не успяваха да създадат опасна ситуация пред вратата на Александър Любенов.

В 22-ата минута Георги Миланов получи от Драган Михайлович, но ударът му извън наказателното поле не бе точен. Четири минути по-късно Илия Димитров отблизо стреля с глава, а Николай Михайлов успя да улови. След половин час игра Билал Бари излезе на удобна позиция, но стреля изключително слабо и топката мина покрай вратата. В 37-ата минута „сините“ изравниха с първия си точен удар в мача, след като Борислав Цонев асистира на Здравко Димитров и той се разписа за 1:1. Минута преди края на редовното време за първата част Здравко Димитров шутира от дистанция и Любенов спаси, а Билал Бари от изгодна позиция не успя да направи добавка и да обърне резултата.

Скоро след почивката Илия Димитров падна в наказателното поле, след което футболистите на Иван Колев поискаха дузпа. Съдията даде знак играта да продължи, а след това тя бе спряна, за да може ситуацията да бъде прегледана с ВАР, който потвърди, че Гидженов е взел правилното решение. В 57-ата минута Билал Бари бе изведен с дълго подаване от Андриан Краев и прати топката във вратата на Любенов за пълния обрат в полза на „сините“ – 1:2. Пет минути след това Александров стреля от дистанция, а Ники Михайлов успя да улови топката. В 66-ата минута домакините претендираха за игра с ръка на Драган Михайлович в наказателното поле, а Гидженов сам разгледа ситуацията и посочи бялата точка. Пламен Крачунов обаче пропусна дузпата, след като Николай Михайлов отрази удара му.

В 78-ата минута Марин Петков стигна до границата на наказателното поле, нагласи си топката на левия крак, но прати топката покрай вратата на „железничарите“. Пет минути след това Гьоко Зайков стреля с глава, но не затрудни Любенов. В 86-ата минута Александър Александров стреля от пряк свободен удар право в ръцете на Михайлов. В последните секунди Илия Димитров не успя да засече пред вратата на Михайлов и пропусна много добър шанс за изравняване.

След успеха си Левски се изкачи на осма позиция с 11 точки, изоставайки на две зад седмия Локомотив (София).