Браво! Григор прегази американски гигант в Индиън Уелс

Григор Димитров победи Райли Опелка с 2:0 сета (6:3, 6:4) във втори мач на Корт №1 на силния тенис турнир в Индиан Уелс. По този начин българинът се класира за 1/8-финалите в Калифорния, където чака победителя от двубоя между Даниил Медведев и Филип Краинович.

I СЕТ

Българинът стартира отлично и успя лесно да спечели първото си подаване, след като не даде шанс на опонента си да спечели и точка при негов сервис. Американецът отговори с два много добри сервиса и поведе с 30:0 във втория гейм, но Димитров го принуди да сгреши при бекхенд и намали резултата. Опелка получи възможност да възстанови равенството след грешка на Григор по правата, след което последва нов сгрешен удар и резултатът бе възстановен.

Димитров отново се чувстваше отлично при подаването си и набързо успя да събере аванс от 40:0, след което последва разиграване и американецът прати топката в мрежата. При следващото подаване на Опелка се стигна до размяна на точки, след което Григор завърши отлично с бекхенд, получавайки точка за пробив, но американецът контрира с отличен сервис. Последваха нови добри подавания и резултатът бе възстановен.

В пети гейм Димитров за първи път изпита трудности при подаването си, но успя да загуби концентрация и спечели с 40:30, повеждайки отново в резултата. При следващото си подаване Опелка отново показа колебания, от което се възползва Григор. Българинът поведе с 40:0, но американецът върна една точка, за да се стигне до великолепен бекхенд и пробив за Гришо.

При следващото си подаване Димитров показа добра игра от сервис и успя да натрупа набързо аванс от 40:0. При последвалото разиграване Опелка направи непредизвикана грешка и прати топката в мрежата, за да направи резултата 5:2 в полза на българина.

Американецът искаше да покаже, че не се отказва и с перфектни изстрели от сервис успя бързо да намали резултата, печелейки осмия гейм на нула. Следващият гейм стартира трудно за Димитров, след като Опелка спечели първото разиграване, но след перфектна къса на мрежата равенството бе възстановено. Веднага след това последва дълго разиграване и грешка на американеца от слайс воле. При последвалия сервис на Григор се стигна до два интересни момента, но българинът не успя да преодолее мрежата и Опелка възстанови равенството. Димитров отговори с отличен сервис и получи сетбол, който веднага след това бе реализиран.

II СЕТ

При откриващият гейм на втория сет Димитров стигна до точка за пробив след трудностите, които изпитваше Опелка на сервис, но след това се стигна до равенство. Григор отново получи точка за пробив, която не успя да реализира от трудно положение, падайки на корта. Американецът успя да запази самообладание и спечели подаването си.

Григор продължи да бъде отличен на сервис и успя набързо да поведе с 40:0 във втория гейм, след което отлично завърши по диагонала за 1:1. Веднага след това Опелка успя трудно да спечели подаването си, но нещата не стояха така за Димитров, който лесно спечели н сервис и изравни резултата.

Американецът показа лека нервност в петия гейм, но все пак успя с помощта на сервиса си да спечели подаването си и да поведе в резултата. Димитров показа хладнокръвие на сервис и с отлична скорост принуди Опелка да сгреши на два пъти, а след отличен ас по правата изравни.

При последвалото подаване Опелка излезе на мрежата, но с превъзходен бекхенд Гришо реализира по диагонала. Постепенно америакнецът успя да подобри сервиса си, с което затрудняваше Димитров и спечели подаването си, повеждайки в резултата.

При следващото си подаване Григор поведе набързо с 40:0, след което последва двойна грешка, но всичо завърши добре след сгрешена атака на Опелка.

Деветия гейм бе изцяло шоу на Димитров, но в двете му крайности, след като реализира страхотни удари от форхенд, но след това стигна до същата бройка непредизвикани грешки. Все пак българинът стигна до точка за пробив, която веднага бе реализирана и предстоеше да сервира за спечелването на мача.

Григор не стартира добре следващото си подаване, правейки двойна грешка. Но след това успя да изравни. Последва добър сервис, което принуди Опелка да прати топката в мрежата. Веднага след това Гришо поведе, след като атакува н мрежата, принуждавайки американеца да сгреши от форхент. Димитров успя да затвори двубоя с великолепен сервис и се класира за следващата фаза в турнира.