Браво! България с героична победа след обрат над Северна Ирландия

България записа победа с 2:1 срещу Северна Ирландия в световна квалификация от битката за Мондиала в Катар догодина. На трибуните е президентът на България Румен Радев, който гледа двубоя в компанията на сина си Георги, който е футболист на ЦСКА.

Двубоят започна с няколко добри възможности за гостите, докато нашите отвърнаха с бързи атаки на Кирил Десподов по крилата. Северна Ирландия откри резултата в 35-ата минута с попадение на Конър Уошингтън, който отблизо вкара за 1:0.

Втората част започна отлично за нашите и Тодор Неделев изравни с техничен удар от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно отново той простреля вратата на съперника с още един удар от дистанция.

До края на мача не се случи нищо интересно пред двамата вратари и нашите записаха втора победа в световните квалификации. Българите вече еднолично заемат третото място в групата на 3 точки пред Северна Ирландия, като съперникът ни е с мач по-малко. До края островитяните посрещат Литва и Италия, докато нашите гостуват на Швейцария в последния си двубой от групата.

Водачи в класирането са Италия и Швейцария с по 14 точки, след като „кръстоносците“ победиха Литва с 3:0 в другата среща от групата ни, играна по същото време.