Катастрофа! Литва ни направи за смях

Националите ни загубиха с 1:3 гостуването на Литва от група „C“ на квалификациите за Мондиал 2022.

В 14-ата минута Димитър Илиев пропусна да даде преднина на България, подхождайки несериозно при изпълнение на дузпа. Малко след това домакините поведоха чрез Юстас Ласицкас, който вкара в 18-ата минута – 1:0.

Кирил Десподов изравни в 64-ата минута, след като изпълни отлично пряк свободен удар и направи безпомощен Шеткус. В 82-ата литовците отново поведоха, след като Фьодор Черних прониза Луков за 2:1. Само 120 секунди по-късно отново Черних попадна в прегръдките на съотборниците си – 3:1.

Футболистите на Ясен Петров стартираха по-активно срещата. Още в началото Кирил Десподов центрира от свободен удар, а Васил Божиков не успя отблизо да засече топката. В осмата минута Тодор Неделев стреля от дъгата на наказателното поле, но над вратата.

В 13-ата минута съдията Евгений Арановски от Украйна отсъди дузпа за България след нарушение срещу Петко Христов. Зад топката застана Димитър Илиев, който изпълни слабо 11-метровия наказателен удар и Ернестас Шеткус без проблем улови топката.

В 18-ата минута домакините успяха да поведат. Новиковас се възползва от грешка на Неделев, напредна по фланга и подаде в наказателното поле на Юстас Ласицкас, който вкара в опразнената врата на Мартин Луков – 1:0.

До почивката Неделев отправи два удара, но без успех. В 29-ата минута пък Валентин Антов получи жълт картон, което значи, че ще пропусне домакинството на Северна Ирландия в София на 12 октомври заради наказание.

В 35-ата минута Димитър Илиев беше изблъскан в гръб в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията и не отсъди втора дузпа за България. Малко след това Шеткус направи страхотно спасяване с крак след изстрел на Десподов.

Момчетата на Ясен Петров тръгнаха в атака след почивката, а селекционерът направи две промени – Илиан Илиев и Ивайло Чочев се появиха на местата на Малинов и Витанов. В 60-ата минута жълт картон получи и Георги Йомов, който също като Антов ще бъде наказан за мача със Северна Ирландия.

В 64-ата България изравни. Кирил Десподов изпълни перфектно от пряк свободен удар, топката мина над стената и влетя в мрежата на домакините – 1:1. В 72-ата Ясен Петров усили още повече нападателната мощ с пускането на Калоян Кръстев и Спас Делев, които влязоха на местата на Йомов и Димитър Илиев. Резултатът се промени, но в полза на домакините, които в 82-ата минута отново поведоха. Фьодор Черних вкара за 2:1, а само 120 секунди след това отново той прониза Мартин Луков, за да се стигне до загубата на България с 1:3.