Лудогорец удари Левски на „Герена“ в голямо голово шоу

Лудогорец победи Левски с 4:2 в среща от 10-ия кръг на Efbet лига и изравни постижението от ЦСКА за най-много поредни победи срещу „сините“ в шампионата – шест.

„Сините“ се отчетоха с първия точен удар в мача, дело на Георги Миланов в третата минута, но „зелените“ първи бяха настина близо до гола две минути след това, но Михайлов се справи с удара на Сотириу. Лудогорец имаше претенции за дузпа в 17-ата минута, а малко след това Николай Михайлов отново трябваше да се намесва. този път при удар на Десподов.

Най-интересното в първата част се случи между 26-ата и 29-ата минута, а феновете видяха два гола. Борислав Цонев изведе Левски за радост на пълните трибуни (1:0), но Доминик Янков изравни (1:1).

До края на полувремето на терена нямаше повече запомнящи се моменти, а интригата остана за втората част. Твя започна страхотно за гостите, които поведоха с 2:1 с гол на Пиерос Сотириу малко след подновяването на играта.

Малко преди да изтече един час игра Левски пропусна най-чистата си ситуация за гол. Борислав Цонев стреля с глава от няколко метра, но вратарят на Лудогорец се справи. Малко след това „сините“ пропуснаха още една добра възможност, но ударите на Драган Михайлович и Билал Бари не намериха целта.

Отново Бари беше замесен в интересна ситуация в 77-ата минута, когато падна в наказателното поле, а след консултация с ВАР Георги Кабаков отсъди дузпа. Борислав Цонев излъга Кахлина и възстанови равенството (2:2) с удар от бялата точка (2:2).

Лудогорец обаче смълча трибуните с две бързи попадения на Елвин Ману (3:2) и Бърнард Текпетей (4:2) в рамките на три минути в края на мача.

Успехът за Лудогорец идва часове след треньорската смяна на Валдас Дамбраускас със Станислав Генчев и е с цената на първо място в класирането, където разградчани се изравниха по точки с Ботев (Пловдив), но са с по-добра голова разлика и два мача по-малко. Левски пък няма победа от 4 мача и заема десетото място в таблицата на три точки от последния.