Браво! Фантастичен Гришо вече е на 1/2-финал в Сан Диего

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира на полуфиналите на АТP 250 турнира в Сан Диего, записвайки сладка победа срещу Аслан Карацев – 6:1, 1:6, 6:2. Така първата ни ракета успя да отмъсти на руснака, който го отстрани след обрат на четвъртфиналите на тазгодишния Аустрелиън Оупън (6:2, 4:6, 1:6, 2:6).

За 30-годишния Григор това е първо достигане до полуфинал през сезона. В спора за място на финала в Сан Диего Димитров ще се изправи срещу Каспър Рууд, който елиминира Лоренцо Сонего – 6:1, 6:4.

Срещата на Димитров с Карацев продължи 1 час и 49 минути. Българинът беше безупречен в първия сет, в който първо проби за 3:1, след което и за 5:1, за да вземе частта с убедителното 6:1. След това обаче последва спад в играта на Григор.

28-годишният Карацев доминираше във втория сет и също постигна два пробива за 6:1, за да изравни срещата и да последва решителна трета част.

Окуражаваният от българите по трибуните Григор стигна до 3:0 гейма и направи крачка към победата.

Тогава обаче отново започна да действа разколебано и се стигна до намаляване на резултата – 3:2. Димитров все пак не се пропука и до края блесна с добри изяви, за да спечели частта с 6:2, а с това и срещата.