ЦСКА врътна 0:0 срещу норвежкия шампион

ЦСКА играе с при 0:0 с норвежкия Бодьо/Глимт във втория си двубой от груповата фаза на Лигата на конференциите. „Червените“ излизат за първа победа в турнира след загубата с 1:5 от Рома на старта.

ЦСКА започна много офанзивно и на няколко пъти застраши вратата на съперника в първия четвърт час, залагайки на преса и бързи атаки по фланговете. След 20-ата минута гостите започнаха да поглеждат по-уверено към вратата на ЦСКА и опитаха да застрашат Бусато при два корнера. В следващите минути ЦСКА отново натисна, но удари на Греъм Кери и Юрген Матей не намериха целта.

Половин час след началото на срещата норвежците пропуснаха най-чистото си положение след колеблива намеса на Бусато в борбата за центрирана топка, но всичко се размина без последствия. Десет минути след това Бодьо/Глимт отново имаше възможност да застраши вратата на ЦСКА, но Ерик Ботхайм стреля неточно.

Втората част започна по подобие на първата – с натиск на ЦСКА, но „червените“ така и не стигаха до точен удар. Норвежците пък отвърнаха с опит за извеждащ пас зад гърба на отбраната на „армейците“, но Бусато излезе и се намеси в 59-ата минута.

Бодьо/Глимт можеше да поведе в 65-ата минута след пробив на Солбакен, който преодоля Бусато, но защитникът на ЦСКА Иван Турицов изчисти топката пред голлинията. Последваха още силни минути за съперника на ЦСКА, но без точен удар към Бусато.

ЦСКА вдигна оборотите и пропусна прекрасна възможност да поведе в 86-ата минута, но ударът на Кайседо беше спасен.