БРАВО! Григор започна с победа в Сан Диего

(щат Калифорния), който е от веригата АТР 250. Това стана факт след успеха с 6:4, 1:6, 7:5. над Мартон Фучович (Унгария).

Това беше първа победа на Гришо над унгареца, а в следващия кръг на хасковлията предстои труден съперник. Това беше първи мач за българския тенисист от близо месец, когато в мач от втория кръг на US Open се отказа в срещата с Алексей Попирин заради контузия.

Димитров ще се изправи срещу третия в схемата Феликс Оже-Алиасим, който пропусна първия кръг на турнира. Българският тенисист до момента също няма победа над канадеца.

Първият сет беше решен равностоен. Ключов се оказа пробивът, който Григор Димитров направи в осмия гейм. Тогава той се възползва от втория си брейкбол в мача, а след товап приключи частта при свой сервис и при втория си сетбол.

Фучович отговори по страхотен начин във втори сет. Той постигна ранен пробив, който впоследствие затвърди и поведе с 3:0. След това в шестия гейм направи още един брейк в сервиса на Гришо, за да поведе с 5:1. Още в следващия гейм Фучович без проблем спечели частта при първия си сетбол и изравни резултата.

Третият сет също беше изключително равностоен. Нито един от двамата тенисисти не се доближи до шанс за пробив чак до 12-ия гейм. Тогава Григор Димитров пропусна един шанс за спечелване на мача, но стори това съвсем скоро при втората открила му се възможност.