ЦСКА обърна и победи Левски във „Вечното дерби“

ЦСКА обърна и победи Левски с 2:1 в дербито на деветия кръг на efbet Лига. „Сините“ поведоха в резултата в 28-ата минута след акробатично изпълнение на Георги Миланов. Преди края на първата част тимът на Стойчо Младенов успя да изравни с хубав гол на Греъм Кери. „Червените“ започнаха по-силно втората част, което доведе до втори гол във вратата на Николай Михайлов в 65-ата минута, който бе дело на Жорди Кайседо.

Тимът на Стойчо Младенов вече има 16 точки след победата в дербито и излиза на трета позиция в класиране с три мача по-малко от лидера Ботев и два от втория Славия. Левски е 11-и с 8 точки.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Царско село, като преди това приема Будьо/Глимв в двубой от лигата на конференциите. За Левски пък предстои домакинство на шампиона Лудогорец.

Още във втората минута ЦСКА стигна до корнер отляво на вратата на Николай Михайлов. Греъм Кери центрира, но ударът с глава на Юрген Матей излезе в аут. В 6-ата минута Здравко Димитров се опита с пас от центъра на терена да изведе Билал Бари, а Матей успя да затвори мароканския нападател на Левски. В следващите няколко минути „сините“ задържаха топката в своята половина, но не успяха да я изнесат и да създадат опасност за Бусато.

В 10-ата минута Георги Миланов стреля от дъгата на наказателното поле и уцели левия страничен стълб на вратата, пазена от Бусато.

В 18-ата минута Кери подаде надясно към бързия Георги Йомов, но преди крилото да успее да центрира в наказателното поле, бе спрян от Иван Горанов и последва корнер, след който Михайлов излезе и боксира. Две минути след това Ники Михайлов направи много добро спасяване след изстрел на Греъм Кери отблизо. „Червените“ тръгнаха в атака, а Йомов поиска нарушение отляво на наказателното поле, а Волен Чинков даде знак играта да продължи.

В 24-ата минута Жеферсон бутна Боби Цонев, който падна на терена, което предизвика леко неразбирателство между футболистите на двата отбора.

В 28-ата минута Левски нанесе първия удар в дербито! След центриране от корнер Георги Миланов вкара изключително красив гол с акробатично изпълнение тип „задна ножица“.

В 31-ата минута след серия от финтове Здравко Димитров върна към Радослав Цонев, който отправи удар от дистанция, но прати топката покрай вратата на Бусато.

В следващите минути „армейците“ тръгнаха в атака. Първо обаче Карло Мухар не успя да подаде в наказателното поле, след като пасът му бе пресечен от защитата на „сините“. След това Греъм Кери опита да прати топката към пеналта, но бранителите на „сините“ отново се справиха. В 40-ата минута след центриране от корнер на Греъм Кери, Жорди Кайседо бе оставен непокрит, но от 3-4 метра прати топката над напречната греда.

В 44-ата минута ЦСКА се върна в двубоя! Брадли Мазику центрира в наказателното поле, а навлезлият на скорост Греъм Кери си спря с десния крак топката, а с левия я прати във вратата на Михайлов за 1:1.

„Червените“ започнаха по-активно втората част. В 48-ата минута Георги Йомов напредна с топка в крака по фланга, но бе спрян от Андриан Краев. След това Брадли Мазику се възползва от грешка на Радослав Цонев и подаде към Жорди Кайседо, но еквадорецът не успя да отправи изстрел към вратата на Николай Михайлов. В 50-ата минута Георги Йомов стреля от границата на наказателното поле над напречната греда. В 52-ата минута Йомов пое топката в наказателното поле, а Драган Михайлович чукна топката преди крака му и я изкара в ъглов удар, а „сините“ след него изчистиха.

В 56-ата минута Стойчо Младенов направи първата си смяна – на мястото на Яник Вилдсхут влезе Федерико Варела. Именно Варела получи хубаво подаване в наказателното поле, но след двоен рикошет се стигна до аут, който Ники Михайлов отново леко забави да изпълни.

В 63-ата минута Георги Миланов тръгна през центъра на терена, подаде към Димитров, който нямаше как да стреля и върна отново на Миланов, а изстрелът на бившия футболист на ЦСКА Москва бе блокиран.

В 65-ата минута Федерико Варела стреля от дистанция, но над вратата на Михайлов.

Минута след това ЦСКА излезе напред в резултата! Матей копна топката към Жорди Кайседо, който напредна с топка в крака, надбяга Христос Шелис и прати топката покрай Николай Михайлов за 2:1 в 65-ата минута!

В 73-ата минута Йоан Баи опита да прати топката в наказателното поле, а Радослав Цонев я изкара в ъглов удар. В следващите минути „сините“ задържаха топката в половината на ЦСКА, но без да създадат опасност за Бусато. В 77-ата минута Йоан Баи получи дълго подаване и напредна, но се замота в наказателното поле и Ники Михайлов успя да хване топката преди футболистът на ЦСКА да отправи удар към вратата му. В 81-ата минута и Кайседо излезе сам срещу Михайлов, но и той си поведе силно топката, което позволи на стража на Левски да спаси.

В 87-ата минута след центриране от корнер Жеферсон стреля неточно.

ЦСКА – ЛЕВСКИ 2:1

0:1 Георги Миланов 28′

1:1 Греъм Кери 44′

2:1 Жорди Кайседо 65′