Храбър Лудогорец измъкна героичен хикс в Дания

Десеткратният шампион на България Лудогорец успя да измъкне точка от Дания при гостуването на Мидтиланд. Първият мач на „орлите“ от група „F“ на Лига Европа завърши 1:1.

Густав Исаксен откри даде преднина на домакините още в третата минута, а в 32-ата Кирил Десподов изравни.

Неприятното е, че капитанът Антон Недялков и голмайсторът за Лудогорец тази вечер бяха контузени и се наложи да бъдат заменени принудително от Станислав Генчев. Помощник-треньорът води „орлите“ в Дания поради отсъствието на Валдас Дамбраускас, който е с коронавирус и остана в България. След груби фаулове на играчи на Мидтиланд Антон Недялков излезе от игра в 53-ата минута, а Десподов също беше наритан и напусна терена в 60-ата, когато мястото му зае Мавис Чибота.

Божидар Краев беше извън групата на датския тим за мача тази вечер.

Както е известно, Лудогорец и Мидтиланд играха и миналия сезон. Тогава датчаните елиминираха „орлите“ във втория квалификационен кръг на Лига Европа.