Драма! Мъри изпусна Локо (Пд) при повторния си дебют в Левски

Локомотив (Пловдив) и Левски завършиха зрелищно 2:2 на „Лаута“ в мач от седмия кръг на efbet Лига, който бе повторен официален дебют за Станимир Стоилов начело на „сините“.

Преди първия съдийски сигнал съдията на срещата Никола Попов получи специален плакет за своя мач №200 в родния елит. Още в 3-ата минута Билал Бари шутира от границата на наказателното поле, но много слабо и Илко Пиргов улови. В 12-ата минута Парвиз Умарбаев намери много добре Конар Руан по лявото крило, но неговото подаване бе пресечено и бранителите на Левски изчистиха в корнер, а след центрирането от него Артур Крачун стреля с глава от близко разстояние право в Николай Михайлов. Вратарят не успя да улови топката и тя се върна в игра и след това Карагарен бе спънат в пеналта от Андриан Краев. Футболистите на Локомотив имаха претенции за дузпа, но Никола Попов разгледа ситуацията с ВАР и прецени, че такава няма. На повторенията обаче се видя, че нарушение има и „смърфовете“ бяха категорично ощетени от рефера.

„Смърфовете“ играеха по-добре в тези минути и в 19-ата Конър Руан напредна добре по лявото крило и центрира в наказателното поле на Левски, където Димитър Илиев пропусна топката преди тя да стигне до Карагарен. Той шутира, но Иван Горанов протегна крак и изби в корнер. Четири минути по-късно Билал Бари се пребори за топката по дясното крило и подаде към Георги Миланов. Офанзивният халф финтира бранител на съперника, след което пробва да намери свой съотборник, но защитник изби топката в корнер. В 25-ата минута Борислав Цонев центрира отлично в наказателното поле, където Гьоко Зайков стреля с глава, но Илко Пиргов изби в корнер. Секунди по-късно Карагарен отправи изстрел към далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата.

В 37-ата минута Георги Миланов центрира в наказателното поле, където Здравко Димитров от трудна позиция стреля с глава, принуждавайки Илко Пиргов да се намесва решително. Топката остана в полето, а Борислав Цонев бе най-съобразителен и отблизо реализира за 0:1. Ситуацията бе разгледана с ВАР в продължение на две минути, след което главният съдия Никола Попов зачете гола.

Скоро след началото на втората част домакините бяха близо до изравняване. Бирсент Карагарен центрира и Милош Петрович отправи удар с глава, но Николай Михайлов се намеси и изби в корнер. В 56-ата минута Парвиз Умарбаев опита да затрудни стража на гостите със силен удар, но прати топката високо над напречната греда. Темпото на игра спадна в следващите минути и нямаше интересни ситуации пред вратите.

Настойчивите действия на домакините дадоха резултат в 73-ата минута, когато Парвиз Умарбаев намери Томашич по лявото крило и той центрира в наказателното поле. Бирсент Карагарен достигна до топката почти до аут линията и я върна към Георги Минчев, който от непосредствена близост се разписа за 1:1. Радостта на „смърфовете“ обаче бе кратка. Три минути по-късно Георги Миланов нагласи топката на левия си крак и вкара приказен гол от средна дистанция за 1:2. След това той отпразнува дебютното си попадение в официален мач, прегръщайки Станимир Стоилов край тъчлинията.

В 80-ата минута „смърфовете“ отново изравниха. Парвиз Умарбаев отправи дълго подаване за Йосип Томашевич, който преди да бъде пресрещнат от Михайлович веднага пусна за Димитър Илиев. Капитанът на „смърфовете“ преодоля Шелис и Зайков с едно докосване, след което отблизо вкара за 2:2. Малко по-късно домакините можеха да стигнат до успеха, но Николай Михайлов направи решаващо спасяване, избивайки топката в корнер след изстрел на Артур Крачун. При тази ситуация Никола Попов отново използва ВАР заради съмнения за игра с ръка на бранител, но и в този случай не посочи бялата точка, ощетявайки „смърфовете“ за втори път. В 88-ата минута Локомотив можеше да вкара трети гол. След разбъркване в наказателното поле на Левски топката стигна до Петър Витанов, който стреля от границата на пеналта, но изстрелът му срещна левия страничен стълб на вратата на Николай Михайлов.