10 от Левски удариха безобразния Берое на „Герена“

Левски надви у дома Берое с 2:1 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 6-ия кръг на efbet Лига.

Първата опасност в мача дойде във 2-рата минута, когато Серкан Юсеин шутира неточно по посока вратата на Николай Михайлов. Три минути по-късно гостите изпълниха заучено пряк свободен удар. Топката беше центрирана на далечната греда, където сам бе Омар Сако, който отправи опасен удар с глава, но не намери целта. В крайна сметка бе отсъдена и засада

В 9-ата минута Билал Бари бе изведен с дълго подаване и върна към Борислав Цонев, който шутира неточно от границата на наказателното поле. В същото време бе отсъдена и засада на Бари.

В 13-ата минута Георги Миланов центрира от пряк свободен удар, но вратарят Нордин Бакер излезе и улови топката и след това я изпусна. Гьоко Зайков успя да стигне до топката, след което се строполи на земята и някои от футболистите на Левски поискаха дузпа, но Георги Кабаков не отсъди такава, а и нямаше намеса на ВАР.

Две минути след това Билал Бари проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни Нордин Бакер. След още две минути Георги Миланов проби и комбинира с Борислав Цонев. Билал Бари овладя, преодоля защитник и стреля от чиста позиция, но Бакер скъси дистанцията и се намеси решаващо.

В 23-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и стреля по земя, но Бакер спаси. Борислав Цонев не се ориентира добре в ситуацията и не успя да направи качествена добавка от добра позиция. След малко повече от половин час игра топката бе центрирана от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите, където Зайков отклони с глава към Христофор Хубчев, който плонжира и вкара за 1:0. Голът бе преразгледан от ВАР заради останалите съмнения за засада на Хубчев, но в крайна сметка бе зачетен. В 38-ата минута Левски остана с човек по-малко, след като голмайсторът Хубчев си изкара директен червен картон заради грубо нарушение срещу Христо Митев. Първоначално Георги Кабаков показа жълт картон, но след като разгледа ситуацията чрез ВАР изгони играча на домакините.

Три минути преди почивката Борислав Цонев със страхотен шут от дистанция матира Бакер за 2:0. Старозагорци претендираха за извършено нарушение, но след преглед на ВАР голът бе зачетен. В добавеното време на първата част Кийлън Лебон си освободи пространство за удар и отправи такъв от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Николай Михайлов.

Малко след почивката Алиун Фал бе изведен в наказателното поле и опита прострелно центриране към Мартин Камбуров, който бе блокиран от Зайков и не успя да нанесе точен удар към вратата на Ники Михайлов. В 57-ата минута Кийлън Лебон изведе Абубакар Тунгара зад защитата на Левски и той шутира в близкия ъгъл, но твърде слабо и не затрудни Михайлов.

Берое продължи да натиска с човек повече на терена и 62-ата минута Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, но Николай Михайлов улови топката. Две минути по-късно гостите от Стара Загора намалиха изоставането си чрез Кийлън Лебон, който овладя около дъгата на наказателното поле и матира Михайлов с хубав удар в горния ляв ъгъл за 2:1. Натискът на гостите продължи и Лебон получи още един шанс за гол, но този път Михайлов се намеси и изби встрани. В 75-ата минута Омар Сако пробва късмета си със силен шут от далечна дистанция, но не намери целта.

В 89-ата минута Мартин Камбуров бе много близо до гола, с който щеше да подобри рекорда на Петър Жеков, след като и двамата имат по 253 попадения в елита. Нападателят засече с глава центриране отляво, но топката премина встрани от вратата, а Николай Михайлов не помръдна. Секунди по-късно Александър Цветков се озова на добра стрелкова позиция в наказателното поле, но в последния момент Борислав Цонев се хвърли в краката му и изби в корнер, а след центрирането му защитниците изчистиха топката.