Феноменални! ЦСКА смачка Пилзен и влезе в групите на Лигата на Конференциите

ЦСКА направи немислимото и след продължения разби Виктория Пилзен с 3:0. Така тимът се класира за групите на Лигата на Конференциите след общ резултат от двата мача 3:2.

В редовното време срещата завърши 2:0 за домакините, но последваха продължения.

Гостите можеха да открият още в 4-ата минута, но Бусато направи фантастично спасяване.

ЦСКА обаче стигна до така търсения ранен гол чрез Греъм Кери в 7-ата минута. Ирландецът бе изведен от ляво в наказателното поле и с изключително силен удар „скъса“ мрежата на противниковия тим.

В следващите минути ЦСКА диктуваше събитията на терена, а към края на първото полувреме я отстъпи на чехите.

В 41-ата минута гостите реализираха гол, но той бе отменен, тъй като топката бе излязла в аут.

Второто полувреме започна амбициозно за ЦСКА и в 64-ата минута Йомов удвои. Той направи прекрасен самостоятелен пробив и отправи удар, който се отби в крак на противников футболист и топката влетя в мрежата на чехите.

Малко след това Кайседо можеше да направи резултата класически, но не успя да насочи точно топката с глава след центрирането на Йомов.

До края на редовното време нямаше голове и се стигна до две продължения от по 15 минути.

В 111-ата минута ЦСКА получи голям удар, след като Кайседо бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Точно две минути преди самия край обаче Матай донесе голямата радост на домакините за класическия резултат 3:0 и класира тима в групите на втория по сила европейски турнир.