Жалко! Лудогорец победи Малмьо, но загуби битката за ШЛ

Лудогорец победи гостуващия Малмьо с 2:1 в реванш от плейофите Шампионската лига, но отпадна с общ резултат 2:3 и ще продължи участието си в груповата фаза на Лига Европа.

Шведите бяха спечелили с 2:0 в първата среща и комфортният аванс им помогна да се класират за групите на най-престижната европейска клубна надпревара. Антон Недялков (10) даде аванс на „орлите“, но в края на първата част Велко Бирманчевич (42) изравни.

След почивката Пиерос Сотириу (60-дузпа) реализира втори гол за българския шампион, чийто усилия до края не бяха възнаградени с трето попадение.

В началните минути на срещата българският шампион бе по-активният отбор, но не успя да застраши вратата на Йохан Далин. В 6-ата минута Антонио Чолак получи топката на добра позиция и шутира по диагонала, но Кристиян Кахлина успя да реагира и изби.

Футболист на Малмьо се размина с избитата топка, а Джордан Икоко изчисти в корнер. В 10-ата минута след центриране от корнер капитанът Антон Недялков първоначално се размина с топката, но се ориентира най-бързо и се разписа за 1:0.

Топката се отби от левия страничен стълб, след което се оплете в мрежата. Шест минути по-късно ВАР не призна попадение на гостите.

Кристиянсен получи малко пред наказателното поле и намери Сьорен Рикс, който овладя топката и влезе навътре, след което със страхотен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, но голът бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

След половин час игра Каули бе заменен принудително от Доминик Янков, след като се контузи при сблъсък с Бонке Иносент.

Три минути след това Десподов центрира от корнер, Сотириу засече с глава от трудна позиция и не намери очертанията на вратата. В 36-ата минута пък Стефан Баджи получи жълт картон заради симулация, след като падна в наказателното поле на гостите.

Три минути по-късно вратарят на шведите Далин бе заменен от Диавара заради травма, а в 42-ата минута Велко Бирманчевич изравни за 1:1 след изпълнение на пряк свободен удар и рикошет в стената. В четвъртата минута от добавеното време на първата част Вандерсон напредна опасно и шутира, но Диавара отрази удара му, а в крайна сметка бе отсъдена и засада.

Малко след почивката Недялков шутира от дистанция, който не застраши вратата на Диавара. Лудогорец опитваше натиск и Десподов изпълни два поредни корнера, но защитниците се справиха и изчистиха топката.

В 55-ата минута Сотириу засече с глава центриране от корнер, но прати топката покрай вратата. След час игра Пиерос Сотириу даде отново преднина на „орлите“, след като се разписа от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР заради игра с ръка на Чолак. Четири минути след гола Бирманчевич шутира опасно, но Кахлина се намеси и отрази удара.

В 76-ата минута Десподов центрира от пряк свободен удар, а след това Доминик Янков шутира, но след рикошет топката излезе в корнер, след който не се стигна до положение пред вратата на Диавара. Лудогорец натисна в заключителните минути, но не застраши сериозно вратата на шведите.

В 86-ата минута Чибота падна в наказателното поле на Малмьо след високо вдигнат крак на съперник, но и след проверката на ВАР не бе отсъдена дузпа.