Жалко! Пилзен би ЦСКА с 2:0, вкара им гол от засада

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването си на Виктория Пилзен в Чехия в първи плейоф от Лигата на конференциите. Попаденията за домакините бяха дело на Милан Хавел в 10-ата минута, като останаха сериозни съмнения за засада, както и Йон Москера в 72-ата.

Домакините започнаха с атаките от първия съдийски сигнал, но при първите опасности Бусато се намеси решително. В 10-ата минута Милан Хавел откри резултата. Радим Резник получи извеждащо подаване вляво от вратата на Бусато, като при паса той бе на сантиметри зад последния играч в отбраната на ЦСКА, но страничният съдия не вдигна флага за засада. Резник продължи към непокрития Хавел, който отблизо разпечата Бусато, като преди това и Валентин Антов игра с топката.

ЦСКА отвърна с греда. Яник Вилтсхут изстреля далечен удар, който уцели страничния стълб на вратата на Хрушка.
Бусато пък отново се намеси решително при удар на Буча, а това бе последната сериозна опасност за първите 45 минути.

Второто полувреме бе предпазливо, като и двата отбора внимаваха повече да не допуснат гол. Домакините обаче успяха да реализират второ попадение в 72-ата минута. Тогава Буча стреля отблизо, Бусато изби топката, но тя попадна точно в Йон Москера, който я прати в мрежата за 2:0.

До края на мача ситуациите пред двете врати липсваха и резултатът остана непроменен.

Реваншът между ЦСКА и Виктория (Пилзен) е след седмица в София.