Григор с прекрасен старт в Синсинати

Григор Димитров победи Роберто Баутиста Агут с 6:3, 6:4 на старта на тенис турнира в Синсинати.  Успехът е първи за Гришо в последните три мача, като българинът не познаваше успеха от месец и половина насам.

Срещата беше прекъсната заради дъжд при 1:0 в сетовете в полза на българина и 4:3 за съперника му, но след подновяването на играта, Димитров помете Баутиста Агут. Победата е четвърта за Гришо в пет мача с испанеца и в следващия кръг той ще се изправи срещу Александър Бублик (Казахстан)

Първият сет започна страхотно за Григор и след като успя да вземе подаването си за 1:0, проби Баутиста Агут. След това играта тръгна гейм за гейм, като нито един от двамата не получи възможност за пробив. При 5:3 в своя полза Димитров сервира за победа в сета и я постигна без проблеми (6:3), благодарение на няколко аса.

Вторият сет също започна перфектно за Димитров и той проби съперника си. Радоста му обаче не траеше дълго, тъй като Баутиста Агут успя да върне пробива в следващия гейм, а след това се измъкна от нов пробив и поведе с 2:1. Димитров също взе сервиса си и играта тръгна гейм за гейм. При 4:3 в полза на Баутиста Агут двубоят беше спрян заради дъжд.

След около час пауза Гришо стигна до 4:4 при свой сервис и засили интригата в мача, а в следващия гейм записа и пробив, с което докосна победата. Димитров се справи отлично и с гейм на нула сложи точка на спора (6:4), а минути по-късно призна, че прекъсването на мача му е помогнало.

„Преди това условията се променяха непрестанно, а той играеше все по-добре и се движеше чудесно по корта. Знаех, че трябва да направя нещо и то бързо, ако искам да се измъкна от тази ситуация. След това обаче дойде прекъсването и това ми даде възможност да се успокоя и да се пренастроя. След подновяването на играта стартирах много добре и успях да обърна нещата в своя полза.

Схемата е пълна със силни играчи, които са в много добра форма. В момента мисля единствено за следващия мач. Ще вляза в него със същата нагласа, както днес, и ще видим какво ще се случи.