Жалко! Копенхаген би с лекота Локо (Пд) в Дания

Локомотив Пловдив приключи еврокампанията си този сезон след поражение с 2:4 от Копенхаген на стадион „Паркен“.

След 1:1 в първата среща, сега двата отбора търсеха задължителна победа заради отмяната на правилото за гол на чужд терен. Това накара датчаните да се хвърлят в атака от първата минута и те бързо изковаха преднина от два гола на Кевин Дикс.

Капитанът на „железничарите“ Димитър Илиев доказа, че новият му тригодишен договор с клуба е заслужен, връщайки „смърфовете“ в играта, след като се разписа и в Пловдив. Последваха обаче попадения на Пеп Биел в края на първата част и на блестящия тази вечер 19-годишен Мохамед Дарами, който освен гола си се отчете и с асистенция за Дикс. Все пак пловдивчани намериха сили да направят резултата по-почетен и в резервата Лукас Салинас оформи крайното 4:2 в 86-ата минута.

Дарами нахлу в първата минута по левия фланг, премина през Гомис и стреля в близкия ъгъл на Пиргов, но стражът изби, а при добавката Вилчек бе пресиран и изпрати кълбото в аут.

Димитър Илиев отговори в четвъртата минута с далечен и точен шут, но Грабара улови.

В 11-ата минута след изъпълнение на ъглов удар от Пеп Биел, Дикс се измъкна от опеката си, извиси се над всички и опъна мрежата зад Пиргов. 4 минути по-късно Вилчек можеше да удвои след брилянтна бърза атака през центъра, но Пиргов спаси.

Мохамед Дерами получи топката на левия фланг в 20-ата минута, преодоля по брилянтен начин Гомис, прокара кълбото между краката на Крачун и намери на далечната греда непокрития Дикс, който покачи на 2:0 от непосредствена близост.

В 25-ата минута Расмус Фалк се вклини в пеналтерията между защитниците и мигновено потърси диагонала, ала Пиргов внимаваше и го сюрпризира.

„Смърфовете“ успяха да отвърнат на удара, след като в 30-ата минута Парвис Умарбаев центрира от пряк свободен удар, Крачун удари с глава горната греда, а при добавката Димитър Илиев отклони коженото кълбо, за да върне отбора си обратно в играта!

Поредната акция на Дарами отляво се увенча с успех в 40-ата минута, когато той подаде на Пеп Биел, който остана сам пред границата на наказателното поле, направи няколко крачки напред и с изключително прецизен изстрел в долния ляв ъгъл матира Илко Пиргов за 3:1.

Блестящите изяви тази вечер на Мохамед Дарами му се отблагодариха с гол в 49-ата минута, когато Лукас Лерагер го изведе от дълбочина в пеналта сам срещу Пиргов и с хладнокръвен удар по земя направи 4:1.

В 65-ата минута Йонас Винд се освободи от Кристиан Гомис, който се опита да го задържи около центъра, изстреля се напред и отправи силен удар, който обаче профуча встрани от десния страничен стълб. Отново Винд демонстрира завидна техника и дрибъл, преодолявайки съперников състезател, но шутът му с десния крак се спря в напречната греда в 71-ата минута.

Българите не се предадоха и в 86-ата минута Николай Николаев центрира от дясното крило в наказателното поле, където Димитър Илиев продължи пътя на топката с глава към Лукас Салинас, а той простреля по безпощаден начин Грабара за 4:2.