Исторически срам! Левски с нова загуба, този път от Арда на „Герена“

Кошмарният старт на сезона за Левски продължи с трета поредна загуба в елита, което се случва за първи път в историята на клуба.

„Сините“ отстъпиха на Арда с 0:2 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от третия кръг на efbet Лига и остават без точков актив в дъното на класирането. Георги Миланов стартира като титуляр и дебютира за домакините, но бе заменен след почивката в 55-ата минута и вместо него в игра се появи Борислав Цонев.

Тонислав Йорданов (20-дузпа) и Спас Делев (32) вкараха головете за успеха на тима от Кърджали, който записа първа победа за сезона и има 4 точки след два изиграни мача, тъй като срещата с ЦСКА от втория кръг бе отложена.

Домакините натиснаха в началото и в 6-ата минута Патрик-Габриел Галчев не успя да накаже грешка на вратаря Иван Караджов, който излезе неразчетено при центриране на Георги Миланов. Постепенно гостите започнаха да пренасят играта в половината на „сините“ и атакуваха най-често през зоната на Александров, който обаче не допускаше сериозни грешки.

В 14-ата минута Билал Бари получи пас от Миланов и продължи към Адриан Краев, който не успя да нанесе удар от границата на наказателното поле. Пет минути след това гостите получиха дузпа, след като Симеон Славчев сгреши при изнасянето на топката и я подари на Иван Коконов.

Крилото направи двойно подаване с Жуниньо, след което нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Христофор Хубчев. Главният съдия Валентин Железов веднага посочи бялата точка, а решението му бе потвърдено и от ВАР.

В 20-ата минута пък Тонислав Йорданов пък бе безапелационен от бялата точка, пращайки топката в долния ляв ъгъл за 0:1 и отпразнува гола, като вдигна фланелка с надписа „Честит рожден ден на Петър Пешев“ (собственика на Арда).

Иван Караджов получи жълт картон за бавене на играта, а в 32-ата минута неговите съотборници наказаха нова грешка в защитата на „сините“. Жуниньо изведе Спас Делев зад гърба на отбраната и крилото вкара за 0:2.

Три минути по-късно дебютантът Георги Миланов шутира директно от пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Иван Караджов, който реагира и спаси с блестяща намеса. Веднага след това Христофор Хубчев бе изведен в коридор от Билал Бари, но Деян Лозен го неутрализира.

В ответната атака Спас Делев стреля от дистанция, но право в ръцете на Николай Михайлов.

Малко след почивката Иван Горанов проби по левия фланг и намери абсолютно непокрития Георги Миланов, който я нагласи на левия крак и отправи опасен удар, но топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата.

Арда се справи с натиска в началото на втората част и след час игра Тонислав Йорданов центрира за Жуниньо, който насочи с глава, но не намери мрежата на Михайлов. Секунди по-късно Здравко Димитров центрира от корнер и футболист в син екип нанесе неточен удар.

В 68-ата минута Здравко Димитров шутира от дистанция и след рикошет в тялото на бранител мароканският нападател Билал Бари се озова на чиста стрелкова позиция, но прати топката високо-високо над напречната греда. Две минути по-късно Андриан Краев бе намерен с центриране в наказателното поле, но нанесе слаб удар с глава покрай лявата греда.

В 85-ата минута Иван Горанов намери Мартин Петков, който отправи силен шут, но топката се отби от десния страничен стълб на гостите.