Силен Локо (Пд) с реми срещу Копенхаген в Европа

Локомотив (Пловдив) и датския Копенхаген завършиха при резултат 1:1 първия двубой от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Димитър Илиев от дузпа в 60-ата минута даде аванс на пловдивчани, но в 74-ата минута Пеп Биел изравни с отлично изпълнение на пряк свободен удар. Срещата бе изпълнена с много голови положения и емоции. Гостите пропуснаха дузпа, докато Бирсент Карагерен не успя да се разпише на празна врата. Айвън Ангелов от „смърфовете“ пък бе изгонен с директен червен картон.

През първата част гостите натиснаха българския тим, но отбраната на „смърфовете“ се справяше добре. Едно подхлъзване на Крачун позволи на Вилчек да излезе сам срещу Пиргов, но нападателят на Копенхаген скъси много ъгъла си и не успя да уцели вратата.

След 30-ата минута на терена започна да става горещо. Йенс Стаге бе близо до опасен удар от много добра позиция, но се забави и бе блокиран.

В 40-ата минута дойде най-добрата възможност за Локомотив. Карагерен овладя пред ъгъла на наказателното поле и стреля, топката обаче срещна напречната греда.

След почивката гостите направиха голям пропуск, след като Йонас Винд от няколко метра не уцели вратата. Последва обаче отговора на „смърфовете“. Бирсент Карагерен нахлу в полето на датчаните, финтира Нелсон, който го свали на земята и съдията отсъди дузпа. Капитанът Димитър Илиев не трепа – гол и 1:0 за пловдивчани.

След 70-ата минута датският гранд натисна и стигна до изравняване. Пеп Биел се разписа директно от пряк свободен удар, след като прехвърли стената и не остави никакъв шанс на Пиргов. Минута по-късно датчаните можеха да стигнат до пълен обрат. Реферът отсъди дузпа за нарушение на Милош Петрович, но полякът Камил Вилчек прати топката в гредата и резултатът остана непроменен.

Бирсент Карагерен можеше да донесе победата на Локо в последните минути. Той бе изведен отлично сам срещу стража на гостите, преодоля го и миг преди да прати топката в опразнената врата Нелсон се хвърли на шпагат и изби топката.

В последните секунди да двубоя Айвън Ангелов извърши грубо нарушение и бе изгонен с директен червен картон. Играчите на Александър Тунчев успяха да удържат резултата и запазиха добри шансове за класиране напред след показаното в днешната среща.