Без категория

БРАВО! ЦСКА прегази Осиек на „Армията“!

ЦСКА победи с 4:2 на хърватския Осиек в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Срещата на стадион „Васил Левски“ се превърна в празник на атакуващия футбол, а играчите на Стойчо Младенов тотално надиграха своя съперник.

Три от попаденията падната в рамките на три минути. След като Мазику бе открил в 30-ата, между 39-ата и 42-ата зрителите видяха рубриката „гол след гол“. Първо Кери удвои, в следващата атака Шкорич върна един гол, а веднага след подновяването на играта Кайседо направи 3:1. През второто полувреме се разписа и Георги Йомов. В последната минута българският тим подцени центриране пред вратата, Бусато увисна, а Топчагич вкара с глава за крайното 4:2

Йоан Баи се контузи на загрявката на мача и на негово място сред титулярите излезе Георги Йомов.

ЦСКА започна много активно срещата и имаше няколко възможности в първите 30 минути. Греъм Кери стреля много добре и пробва рефлекса на Ивушич, който се справи добре. Антов пък веднага след това с глава също бе близо до гол, но вратарят на гостите отново изби. Последваха пропуски и на Кери и Кайседо, след което започна головата фиеста.

В 30-ата минута Юга спечели топката и намери Брадли Мазику, който напредна и навлезе в наказателното поле и с плътен удар откри резултата – 1:0 за ЦСКА.

В 39-ата минута „червена“ България избухна в екстаз. Турицов почти от линията центрира в наказателното поле към Кери, който на задна греда вкара с глава за 2:0. Не бяха изминали и 120 секунди, когато Осиек получи право да изпълни корнер, а Миле Шкорич засече топката и я прати във вратата на родния тим – 2:1.

Това обаче не бе всичко. Още в следващата си атака ЦСКА отново реализира. Кайседо бе намерен отлично с центриране на Йомов и с глава се разписа за 3:1.

След почивката темпото спадна, а ЦСКА владееше инициативата. Гостите опитаха да върнат един гол, но отбраната на столичани бе на мястото си. Вместо това падна нов гол във вратата на хърватите. В 74-ата минута Кайседо проби отляво и подаде към Георги Йомов в наказателното поле, който прати топката в мрежата за 4:1.

Густаво Бусато направи грешка в последните секунди, увисна при центиране, а Топчагич се разписа с глава и запази интригата за реванша – 4:2.