ЦСКА елиминира Лиепая след дузпи! Бусато – герой!

ЦСКА отстрани латвийския Лиепая след 3:1 при дузпите (0:0 в редовното време) и продължава напред към третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Там „червените“ ще срещнат Погон Шчечин (Полша) или Осиек (Хърватия), които играят от 22:00 часа днес след 0:0 в първия мач.

Двубоят започна с два плахи опита на Чатакович за ЦСКА и Ткачук за латвийците в рамките на първите десет минути. След още толкова Кайседо падна в наказателното поле на Лиепая, но реферът не реагира. Най-чистото положение от началото на мача дойде в 26-ата минута, когато Милан Миросавлиев получи топката между защитата на ЦСКА и стреля по земя, но покрай гредата.

Минути след изминаването на половин час игра ЦСКА на два пъти опита удари към вратата в рамките на една атака, но Мазику и Вилдсхут не успяха. До края на полувремето Кайседо  пропусна две страхотни възможности в рамките на минута, но при първата се намеси вратарят, а при втората защитник изби на метър от голлинията.

Началото на втората част предложи много борба по целия терен, играта се накъса, а голови положения липсваха. ЦСКА опита да два пъти да застраши вратата на Лиепая, но Яник Вилдсхут и Греъм Кери не се възползваха от шансовете. Съперникът се отчете със слаб удар от дистанция, който не създаде проблеми за Бусато.

Минути преди края централният нападател на Лиепая Додо можеше да реши всичко, но стреля покрай вратата от много удобно положение, при което в последния момент се намеси Юрген Матей и спаси „армейците“. Редовното време завърши при 0:0 и двата тима трябваше да определят победителя след продължения и евентуално дузпи.

ЦСКА беше по-активният отбор през първото продължение и опита няколко интересни атаки, но така и не стигна до голово положение. През вторите 15 допълнителни минути резултатът не се промени и дузпите останаха единственият начин да бъде определен победител.

При тях в герой се превърна вратарят на ЦСКА Густаво Бусато, който отрази два удара, а един премина над вратата му. Ахмед Ахмедов също стреля високо над напречната греда, но пропускът му не се оказа фатален.