Лудогорец се измъчи с Мура, но победи и продължава напред

Лудогорец продължава участието си в Шампионската лига, след като в реванша от втория квалификационен кръг победи Мура с 3:1. Пиерос Сотириу (4), Елвис Ману (82) и Каули Оливейра (90) се разписаха за „орлите“, докато Томи Хорват (64) вкара за гостите.

Разградчани изиграха добро първо полувреме и се оттеглиха с аванс след ранното попадение на Сотириу. През втората част Мура търпеливо дочака своя момент и Хорват изравни при хубава атака отдясно. Все пак резервата Елвис Ману и Каули успяха да вкарат два гола в последните десет минути, за да бъдат избегнати продълженията.

В третия квалификационен кръг на Шампионската лига Лудогорец ще играе с Олимпиакос. Гръцкият гранд се справи с Нефтчи Баку и с общ резултат 2:0 продължава напред.

Лудогорец 1:1 Мура
1:0 Пиерос Сотириу 4′
1:1 Томи Хорват 64′
2:1 Елвис Ману 82′