Шоу в София! ЦСКА обърна и победи ЦСКА 1948 с 4:2

ЦСКА 1948 загуби от ЦСКА с 2:4 в изключително зрелище на Националния стадион „Васил Левски“ от първия кръг на efbet Лига за сезон 2021/22. През миналия сезон двата тима отново се изправиха един срещу друг на старта, завършвайки наравно 2:2, но този път гостите се поздравиха с успеха.

Треньорът на гостите Любослав Пенев изненадващо за първи път заложи на младока Радослав Живков в титулярния състав за официален мач. 22-годишният офанзивен халф натрупа опит във Втора лига с Литекс, а още през първата част срещу ЦСКА 1948 блесна със страхотни изяви.

Още в 5-ата минута Греъм Кери центрира отдясно и вратарят на домакините Даниел Наумов трябваше да се намеси решително, избивайки топката в корнер. Две минути след това Кери изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но не успя да затрудни Наумов. Гостите продължиха да имат инициативата и на два пъти Вилдсхут опита късмета си с удари, но в първия случай Наумов хвана топката, а във втория тя не намери очертанията на вратата.

Футболистите на Любослав Пенев бяха възнаградени за по-активните си действия в 29-ата минута, когато домакините сбъркаха при изнасянето на топката и Греъм Кери изведе чудесно Йоан Баи, който с премерен диагонален удар преодоля Даниел Наумов за 0:1, вкарвайки първия си гол за тима. Четири минути след гола Радослав Живков пропусна от добра позиция да изпрати топката във вратата на Наумов.

В 35-ата минута пък Амос Юга пък шутира над вратата на домакините. В добавеното време на първата част Радослав Живков засече атрактивно с глава центриране на Турицов отдясно и Даниел Наумов спаси с вещина. Малко след това Юга засече с глава центриране, но стражът на ЦСКА 1948 отново улови.

Малко след почивката в 47-ата минута при центриране от корнер на Георги Русев влезлият като резерва Ивайло Чочев се извиси над всички и с глава изравни за 1:1, а след това не изрази радостта си от уважение към бившия си тим. Гостите се опитаха бързо да върнат преднината си в 51-ата минута Греъм Кери изведе Йоан Баи, чийто удар бе спасен от Даниел Наумов с блестяща изява.

В 57-ата минута при изпълнение на корнер Радослав Живков задържа Ивайло Чочев, а съдията Валентин Железов посочи бялата точка. Секунди по-късно Ивайло Чочев реализира дузпата за 2:1, пращайки Густаво Бусато в обратния ъгъл.

Гостите от ЦСКА отговориха с изстрели на Кери и Баи. Първият бе блокиран, а при шута на Баи в 62-ата минута Даниел Наумов отби топката преди появилият се в игра Жорди Кайседо да може да играе с нея.

В 72-ата минута Амос Юга шутира от около 30 метра и изравни за 2:2, след като този път Даниел Наумов бе изненадан и не успя да се намеси. Две минути след гола Жорди Кайседо не овладя по най-добрия начин и прати топката в аут въпреки грубата грешка в защитата на ЦСКА 1948.

В 82-ата минута Юрген Матей свали с глава към Амос Юга, който отправи удар, довел до напрежение в наказателното поле, след като гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Лазар Марин. Валентин Железов прегледа сам ситуацията с ВАР и след като даде втори жълт картон на Марин посочи бялата точка, а в 85-ата минута Юрген Матей топката във вратата на Наумов за 2:3.

В 88-ата минута треньорът на ЦСКА Любослав Пенев бе изгонен от скамейката на „червените“, след като вкара втора топка на терена, с което забави играта. В последните секунди от добавеното време Даниел Наумов излезе да пресреща Жорди Кайседо, но не успя, което позволи на национала на Еквадор да се разпише в опразнената врата за крайното 2:4.