Позор! ЦСКА стана за смях срещу латвийци в Европа

ЦСКА не успя да победи Лиепая – 0:0, в първата среща от спора им от втория квалификационен кръг на новия евротурнир – Лига на конференциите. „Червените“ разочароваха феновете си с неубедително представяне срещу латвийския съперник и всичко ще се решава в реванша след седмица – в четвъртък (29 юли) от 17:00 часа.

Нулевото равенство дойде само дни след тежката загуба с 0:4 от Лудогорец за Суперкупата на България.

В началото на мача с Лиепая привържениците на ЦСКА изразиха подкрепата си към Любослав Пенев, скандирайки името на треньора. След срещата обаче имаше недоволни запалянковци, които силно се надяваха на победа тази вечер.

За цял мач играчите на ЦСКА създадоха само няколко опасности пред вратата на гостите, но гол така и не падна. Първото полувреме „червените“ бяха по-добри. В 11-ата минута Греъм Кери центрира добре, но вратарят на Лиепая се намеси и не позволи на Жорди Кайседо да засече с глава. Малко по-късно Вилтсхут получи подаване по лявото крило и опита да направи двойно с Амос Юга.

Вътрешният полузащитник на ЦСКА обаче не успя да овладее добре топката и тя бе изчистена от съперник. В 20-ата минута Йоан Баи пропусна. В 41-ата Валентин Антов получи много тежък удар в главата от Хоган. Националът трябваше да излезе от терена, за да може лекарският щаб да спре кървенето от челото му. Антов беше превързан, но се качи в линейката и се наложи да бъде откаран спешно в „Пирогов“.

В началото на втората част Пенев пусна в игра Пламен Гълъбов на мястото на Антов, а Георги Йомов замени Йоан Баи. „Армейците“ продължиха да атакуват и в 55-ата минута Жорди Кайседо бе повален в наказателното поле на гостите. Съдията Питър Банкс от Англия обаче остана безмълвен.

Междувременно в игра се появиха още Ахмед Ахмедов и Хамза Чатакович, които замениха Кайседо и Уайлдшът. В 74-ата минута Греъм Кери центрира от левия фланг, след което защитник на Лиепая за малко да си отбележи автогол, но вратарят успя да спаси.

В добавеното време Чатакович пропусна отлично положение за гол. Той стреля силно от близка дистанция, но топката прелетя на сантиметри над вратата и срещата приключи 0:0.