Скука! 0:0 между Мура и Лудогорец в Словения

Лудогорец завърши 0:0 при гостуването на Мура във втория квалификационен на Шампионската лига. Двата тима удариха по една греда през втората част и в крайна сметка не успяха да реализират гол, което означава, че е решават всичко на реванша в Разград.

В първия кръг „орлите“ елиминираха беларуския Шахтьор (Солигорск) след две победи с по 1:0 у дома и на неутралния терен в Белград, а евентуалното елиминиране на словенския първенец ще им гарантира минимум достигане до групите на новия турнир Лига на конференциите.

Шампионът и носител на Суперкупата на България започна по-активно и още в 6-ата минута Кирил Десподов нахлу в наказателното поле, но бе блокиран от защитник и в крайна сметка топката излезе в аут. Две минути след това Сантана намери страхотно Жордан Икоко, който обаче също пробва пас в наказателното поле и сгреши. В 10-ата минута Десподов центрира от пряк свободен удар пред наказателното пое, но бранител се намеси изби топката в корнер. Домакините разчитаха предимно на контраатаки и в 25-ата минута при една тях се стигна до нарушение в атака срещу Игор Пластун.

В 32-ата минута Ципот се озова на добра позиция в наказателното поле и отправи удар, а Кахлина с върха на пръстите си изби в корнер. Две минути след това Каули получи топката от Гонсалвеш пробва далечен удар, но топката премина над вратата на Матко Обрадович. В 37-ата минута и Жордан Икоо шутира неточно над напречната греда, след като получи топката в наказателното поле. Три минути по-късно Каули получи пред наказателното поле, напредна и отправи още един неточен удар. В 44-ата минута Пиерос Сотириу не успя да отиграе добре топката при центриране от дясното крило и прехвърли вратата.

Домакините започнаха по-активно втората част и в 50-ата минута Лука Бобичанец отправи удар от средна дистанция, а Кристиан Кахлина се намеси решително за втори път в мача, избивайки топката в корнер. Три минути след това Бобичанец намери Щурм пред наказателното поле и халфът опита удар в далечния ъгъл, който мина покрай вратата.

В 61-ата минута Жордан Икоко отправи неточен изстрел и топката опъна мрежата от външната страна. В 76-ата минута влезлият като резерва Елвис Ману получи топката на много добра позиция в наказателното поле и отправи удар, а топката се отби в страничната греда и излезе в аут. Домакините отвърнаха в 83-ата минута, когато капитанът им Жига Коус получи топката непокрит в наказателното поле и веднага шутира, а топката се отби в напречната греда. Пет минути по-късно Чибота получи отляво, справи се с двама съперници и центрира меко в наказателното поле, а на далечната греда Десподов отправи неточен удар.