Лудогорец смаза ЦСКА с 4:0 и грабна Суперкупата!

Шампионът Лудогорец спечели по категоричен начин Суперкупата на България, разбивайки носителя на Купата ЦСКА с 4:0 на националния стадион „Васил Левски“.

„Орлите“ не се смутиха от отменения си гол в началото и преди изтичането на половин час игра Алекс Сантана откри резултата.

Четири минути преди и след почивката Лудогорец нанесе още два решаващи удара по своя опонент. Първо Доминик Янков удвои с красиво попадения, а в началото на второто полувреме Пиерос Сотириу направи аванса на своите класически.

В 84-ата минута Мавис Чибота окончателно довърши „червените“ след невероятна солова акция на Кирил Десподов.

Интересното е, че пряко участие във всяко едно попадение имаше именно бившият футболист на ЦСКА и настоящ нападател на Лудогорец Десподов.