Меси бута Аржентина към финал на Копа Америка

Лео Меси се отчете с гол и две асистенции за победата на Аржентина с 3:0 над Еквадор в 1/4-финален двубой от Копа Америка. Родриго де Пол и Лаутаро Мартинес вкараха другите попадения за „гаучосите“.

Срещата бе нервна и с много здрави единоборства, а селекционерът на Аржентина Леонардо Скалони дори бе пред изгонване от резервната скамейка. Меси и компания доминираха и в края на полувремето успяха да стигнат до гол. Лео изведе отлично Де Пол, който преодоля стража на Еквадор Ернан Галиндес.

Второто полувреме отново предложи много единоборства и малко футбол. В края Еквадор се отвори, за да търси изравнително попадение, а от това се възползва Аржентина. В 84-ата минута Меси асистира на Лаутаро Мартинес, който вкара за 2:0, а в добавеното време лидерът на аржентинците се разписа от пряк свободен удар и оформи крайното 3:0.

Аржентина ще се изправи срещу Колумбия в единия полуфинал, а в другия се сблъскват домакина Бразилия и Перу.