Ботев (Пд) врътна равен с украинци в Турция

Ботев (Пловдив) и Заря (Луганск) не се победиха и завършиха наравно 1:1 в контролна среща. Двубоят се игра на красивия стадион в град Бурдур, където двата тима са на лятна подготовка.

„Канарчетата“ успяха да се противопоставят на съперника си, който през миналия сезон завърши на трето място в украинската премиер лига. Първи минути за „жълто-черните“ записаха всички нови попълнения – Мертенс, Минков и Бароан.

Още във втората минута Реда Рабей се озова на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря. 5 минути по-късно нов удар на Рабей, този път от средна дистанция, бе уловен от стража.

В ответната атака остро центриране отдясно бе избито от бранител в „жълто-черно“. Така се стигна до 13-ата минута, в която Емануел Току пусна извеждащ пас към Маркиньос, бразилецът напредна и с перфектно насочен удар прати топката в мрежата, като кълбото се отклони и от страничната греда – 1:0.

В следващите минути „белите“ отправиха няколко удара към вратата на Аргилашки, но вратарят на пловдивчани се справи със ситуациите. В 30-ата минута Маркиньос се озова на идентична ситуация от попадението, но този път не успя да уцели вратата.

5 минути по-късно играч на украинския тим отправи опасен удар, минал покрай вратата. В 40-ата минута шут на Току от границата на наказателното поле не намери очертанията на вратата.

В 44-ата минута удар от границата на наказателното поле по посока вратата на Ботев рикошира от тялото на бранител и кълбото мина на сантиметри от гредата. В добавеното време на първата част Георги Аргилашки се отчете с прекрасно спасяване, отразявайки удар от 20 метра.

Второто полувреме стартира с ранен гол за Заря Луганск. В 49-ата минута атака отдясно завърши с подаване по въздух към левия фланг на атаката, където нападател бе оставен непокрит и последва удар, Аргилашки спаси, но при добавката Гладкий отблизо изравни – 1:1.

В 59-ата минута удар от 15 метра мина в непосредствена близост до вратата на Ботев. В следващите минути наставникът на „канарчетата“ Азрудин Валентич пусна в игра почти всички налични здрави футболисти.

Украинският тим имаше териториален превес и играта се водеше предимно в половината на Ботев. В 66-ата минута украинците отправиха нов неточен удар.

В 68-ата минута добър шанс се откри пред Бисер Бонев, който напредна с топката, но вместо да стреля реши да подава и кълбото излезе в аут. В 81-ата минута Димитър Пройчев намери отлично Атанас Илиев, нападателят отправи силен удар и топката се отклони от гредата, а страничният съдия вдигна спорна засада.

Малко след като се появи в игра Антоан Бароан бе близо до това да запише и първото си попадение за Ботев. Нападателят се озова очи в очи с вратаря на Заря, но въпреки отправените три удара не успя да преодолее стража.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Мите Цикарски, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Атанас Илиев