Ботев (Пд) надви Левски на „Герена“ за пръв път от 30 години

Ботев (Пловдив) победи Левски с 2:1 за първи път като гост от 30 години в мач без значение от 31-ия кръг на efbet лига. Загубата е рекордна седма у дома за „сините“ в рамките на един сезон.

Двата тима играха единствено за чест, след като победата на Черно море по-рано днес реши всичко в битката за топ 7, но въпреки това предложиха много емоции на феновете.

Срещата започна вихрено и Левски поведе още в третата минута с попадение на Живко Атанасов (1:0). „Сините“ имаха още една добра възможност в средата на полувремето, но ударът на Мартин Петков бе спасен. Ботев отвърна с пропуск на Атанас Илиев  в 30-ата минута.

„Канарчетата“ показаха страхотна ефективност в началото на втората част, а Емануел Току се превърна в герой с два гола за 3 минути – в 46-ата за 1:1 и 49-ата за 2:1. До края Левски опита натиск, а Ботев отговори с опасни контраатаки, но двата отбора не стигнаха до нов гол.

Победата е първа за „канарчетата“ от последните седем мача. За последно пловдивчани празнуваха на 8 април при успеха с 2:1 като гост на Ботев (Враца).

Кръг преди края в Групата за Лига Европа лидер е Черно море с 45 точки, следва Левски с 38, Царско село с 37 и Ботев с 29.