ЦСКА 1948 спря Локо (Пловдив) за сребърните медали

Локомотив (Пловдив) и ФК ЦСКА предложиха интересна битка, завършила без попадения на „Лаута“. Мачът бе отложен от първия кръг на плейофите след заразата от коронавирус при гостите.

Първо „смърфовете“ пропуснаха дузпа чрез Димитър Илиев, а после попадение им бе отменено заради нарушение. Новаците също последваха съдбата им, като след намесата на ВАР, гол на Бастунов не бе зачетен заради засада.

Именно ВАР системата бе в центъра на събитията днес. Мачът бе често спиран заради разглеждане на ситуации, което накъса доста играта. Честите спирания наложиха и рядко използваното по българските терени продължение от 8 минути.

След днешното равенство, Локо запазва второто място, но с актив от 60 точки. ФК ЦСКА 1948 са пети с 41 пункта.

Срещата започна офанзивно.

В 6-ата минута се стигна до първата по-опасна ситуация в мача. Бастунов подаде в наказателното поле, Денислав Александров опита да засече, но Масоеро се намеси и изби в корнер, след който не последва нищо.

В 12-ата минута Карагарен напредна и се сблъска с вратаря Наумов. Съдията Железов бе категоричен – дузпа за „смърфовете“. Зад бялата точка застана Димитър Илиев, който стреля слабо по земя, Наумов се намеси и отрази удара.

В 28-ата минута се стигна до нов интересен момент. Георги Минчев засече от въздуха и вкара, но нападателят бе натиснал Симеон Петров и реферът отсъди нарушение, а преди това Минчев бе играл и с ръце. ВАР потвърди решението на Железов – попадение за домакините нямаше.

През втората част новавъведената система продължи да властва и да разпокъсва играта на „Лаута“.

В 52-ата минута Ангел Лясков свали към Даниел Наумов, за да спре атака на домакините. ВАР отсъди, че дузпа няма. В 70-ата минута, Бастунов засече дълго подаване от Митков и стреля към вратата – 0:1. ВАР обаче отсъди, че е имало засада и попадение няма.

В 84-ата минута влезлият на смяна Чико Цветанов напредна вляво и подаде в наказателното поле, където Мавродиев се размина с топката, на няколко метра пред вратата.

В осемте добавени минути на мача, Ангел Лясков получи втори жълт картон и изгонен, попадения така и не паднаха.